محصولات آینده اپل را بیشتر بشناسید

منتشر شده در ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

محصولات آینده اپل چگونه خواهند بود و چه ویژگی‌هایی خواهند داشت؟

این روزها برند اپل در کنفرانس جهانی خود، نوآوری‌های جدید این شرکت و محصولات سخت‌افزاری خود را معرفی کرده است که گام دیگری در راستای استفاده از هوش مصنوعی و توسعه این برند هستند. با ما همراه باشید تا برخی از ویژگی‌های جدید محصولات جدید اپل را مرور کنیم و بدانید محصولات جدید اپل چگونه خواهند بود و چه ویژگی‌هایی خواهند داشت؟

سیستم عامل جدید اپل را بیشتر بشناسید

افزایش سرعت و کارآیی از سیاست‌های اپل در راستای رونمایی از سیستم عامل جدید این برند یعنی  سیستم عامل ios12 است که اپل آن‌را به‌شکل رایگان برای تمام کسانی‌که یکی از محصولات 2013 تا امروز این شرکت را داشته باشند، عرضه می‌کند. از ویژگی‌های این سیستم عامل جدید، افزایش چشمگیر سرعت عکس و فیلمبرداری است و همچنین سرعت باز شدن و کار کردن بسیاری از اپلیکیشن‌ها در نسخه جدید نزدیک به 5درصد افزایش پیدا کرده‌اند.

گفت‌وگو با اپل

فیس‌تایم سیستم ارتباطی اپل‌داران است که حال در نسخه جدید رونمایی شده می‌توان تا 32 نفر را  به‌شکل کنفرانس، در تماس‌های تصویری داشت. قابلیت تماس گروهی به این اپلیکیشن اضافه شده است و در صورت کنفرانس گروهی، تصویر شخص صحبت‌کننده بزرگ‌تر از سایرین روی تصویر نقش می‌بندد.

سه‌بعدی‌سازی و فورمت جدید اپل

در جریان این کنفرانس، اپل نسخه جدیدی از ابزار آی‌آرکیت را رونمایی کرد که با استفاده از این ابزار می‌توان، از هر چه می‌خواهید تصویر گرفته و با دیگران به اشتراک بگذارید. برای این منظور کافیست یکی از دیوایس‌های اپل مانند آی‌فون یا آی‌پد را داشته باشید تا بتوانید از قابلیت واقعیت مجازی آن بهره ببرید. همچنین اپل با همراهی کمپانی انیمیشن‌سازی پیکسار، از یک فورمت جدید رونمایی کرد که توسط آن می‌توان واقعیت افزوده را با یک فایل فتوشاپ تلفیق کرد. پسوند این فایل USDZ است.

مدیریت اپلیکیشن‌ها در اپل جدید

دستیار صوتی اپل، سیری نام دارد که در نسخه جدید سیستم‌عامل اپل، ویژگی‌ها و قابلیت‌های کاربردی بیشتری به آن اضافه شده است. قابلیت‌های جدید که با نام شورت‌کات خوانده می‌شوند، این امکان را به دارنده یکی از محصولات این کمپانی می‌دهد که اپلیکیشن‌ها و فرامین خود را دسته‌بندی و کنترل آن‌را به سیری بسپارد.

اندازه‌سنجی، اپلیکیشن جدید اپل

یکی دیگر از ابزارهای معرفی شده در این کنفرانس، ابزار اندازه‌گیری اجسام است که می‌توانید با گرفتن دوربین مقابل هر جسمی که می‌خواهید، ابعادی چون طول، عرض، ارتفاع و ... را دریافت کنید.

نظارت بیشتر بر اپل

ابزار اسکرین تایم ویژگی دیگر و کاربردی سیستم عامل جدید اپل است که بنابه‌درخواست کاربر، می‌تواند تمامی گزارش‌ها از عملکرد دستگاهش و کارکرد آن‌را ارائه دهد. به زبان دیگر شما می‌توانید با این ابزار جدید، گزارش کاملی از هر چه میخواهید داشته باشید و بدانید که کدام اپلیکیشن، برنامه و حتی موسیقی و صفحه وب برای شما در طول هفته جذاب‌تر بوده است تا اگر خواستید باز هم به‌سراغ آنها بروید. طبعا چنین ابزاری می‌تواند نقش امنیتی نیز برای شما داشته تا اگر کسی به‌سراغ دستگاه شما رفته باشد، مچ او را بگیرید و بدانید به‌دنبال چه چیزی بوده است! البته والدین می‌توانند از این ویژگی برای کنترل فرزندان خود استفاده کنند و برنامه‌هایی مانند بازی‌ها که می‌تواند وقت کودکان آنها را بگیرد را مدیریت زمانی کنند.

رونمایی از اپل‌واچ جدید

در روزهای برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل، ساعت هوشمند جدید این کمپانی یا همان اپل واچ نیز رونمایی شد تا حاضرین با قابلیت‌های متفاوت و کاربردی این ساعت هوشمند نیز آشنا شوند. همچون ساعت‌های هوشمند دیگر این کمپانی، کلیه برنامه‌های کاربردی روی این ساعت وجود دارد، اما در بخش سلامتی و بخش‌های دیگر ارتقا پیدا کرده است. به‌طور مثال می‌توان با این ساعت، فعالیت‌های ورزشی خود را تنظیم کنید و از راهنمای ورزشی آن بهره ببرید. مانند نسخه‌های پیشین، این ساعت نیز امکان مکالمه را فراهم کرده است و می‌تواند با اینترنت در ارتباط باشید.

۱۹ خرداد ۱۳۹۷

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.