خودرو آستون مارتین الکتریکی از جنس ابریشم و کشمیر

منتشر شده در ۵ دی ۱۳۹۷

در نمایشگاه ژنو موتورِ امسال، این کمپانی از خودروی آستون مارتین تمام الکتریکی با روکش داخلی مخملی از جنس کشمیر و ابریشم و فیبر کربنی رونمایی کرد.

آستون مارتین تجملی ۲۰۲۱

این خودرو اولین مدل از ماشین‌های کاملاً بدون آلاینده‌ی آستون مارتین است و قرار است تولید آن از ابتدای سال ۲۰۲۱ آغاز شود. در این مدل جدید، با هدف تلفیق تجمل و طراحی مدرن، کفپوش‌های ابریشمی و روکش‌های پشمی دست‌دوز معمول با فیبر کربنی و قطعات سرامیکی کاربردی ادغام شده‌اند، که برای تنظیم تهویه‌ی هوا و بلندی صدای موسیقی باز و بسته می‌شود.

اندی پالمر، مدیرعامل آستون مارتین می‌گوید: «به نظر ما رویکرد مردم به تجمل در خودروهایشان سنتی و حتی اندکی قدیمی است، چون تاکنون این تنها گزینه‌ی موجودشان بوده. لاگوندا پا به میدان گذاشته تا این طرز تفکر را به چالش بکشد و ثابت کند که مدرن و لوکس بودن مفاهیمی جدا از هم نیستند.»

خواست این برند آن بود که اتاق ماشین را طوری طراحی که در عین آنکه با تمام چیزهای موجود متفاوت است، مطابق با زبان طراحی شناخته‌شده‌ی لاگوندا باشد.

بنابراین، دیوید اسنودان، هنرمند بریتانیایی و رئیس سابق حراجی کریستی، برای طراحی اتاقک داخلی آستون مارتین برگزیده شد، چرا که او «می‌تواند اجناس بسیار مدرن و اجناس قدیمی را به‌شیوه‌هایی بسیار عجیب و تازه کنار هم قرار دهد.»

ترکیب‌های «غیرمتنظره»ی اسنودان در اتاقک خودرو استفاده شده و به این ترتیب اجناس مدرنی مانند فیبر کربنی و سرامیک در کنار اجناسی سنتی مانند ابریشم و کشمیر نشسته‌اند، که به اعتقاد این طراح به‌ندرت در صنعت اتومبیل‌سازی به‌کار می‌روند.

از آنجا که این خودرو تماماً الکتریکی است، به موتور احتراق و گیربکس نیاز ندارد و این بدان معناست که طراحان لاگوندا این امکان را داشته‌اند که از فضای داخلی استفاده‌ی بهتری بکنند.

این خودرو گنجایش چهار سرنشین را دارد و صندلی‌های آن جادار و راحت است تا کاربرانش از «آسایشی لوکس» برخوردار باشند.

سقف شیشه‌ای ماشین باز می‌شود تا هم ورود و خروج سرنشینان آسان‌تر باشد، هم در داخل ماشین می‌توانند بایستند. صندلی‌های جلو می‌توانند تا ۱۸۰ درجه بچرخند و روبه‌روی سرنشینان عقب قرار گیرند و فضای نشیمن‌مانندی ایجاد شود.

این خودرو با هر بار شارژ می‌تواند مسافت ۶۰۰ کیلومتر را طی کند، یعنی مثلاً مسافت بین لس آنجلس تا سان فرانسیسکو، لندن تا ادینبرگ، یا برلین تا وین، بدون نیاز به توقف.

همچنین بخوانید: BMW سری ۷ مدل ۲۰۲۰ با جلو پنجره‌ای بزرگتر از قبل

۵ دی ۱۳۹۷

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.