trussardi image

درباره‌ی تروساردی

تروساردی (Trussardi) یک خانه‌ی مد ایتالیایی است که در سال ۱۹۱۱ تاسیس شده است. تروساردی کار خود را به عنوان تولیدکننده‌ی دستکش‌های چرمی آغاز کرد و بعد از اینکه نیکولا تروساردی (Nicola Trussardi) در دهه‌ی ۱۹۷۰ به جای عمویش بر مسند مدیریت کمپانی تکیه زد تولید دیگر محصولات چرمی نیز آغاز شد. در دهه‌ی ۱۹۸۰ کمپانی علاوه بر تولید جین و عطر که نام آن نیز تروساردی بود، شروع به تولید پوشاک آماده نیز کرد.

در سال ۱۹۸۳ اولین مجموعه پوشاک آماده‌ی زنان تروساردی عرضه شد که در ادامه‌ی آن درسال ۱۹۸۴ پوشاک مردان و سپس در سال ۱۹۸۶ شلوارجین های تروسادی عرضه شدند. تا سال ۱۹۸۵ این برند دارای ۱۲۰ فروشگاه در سراسر دنیا بود. این شرکت همچنین طراحی داخلی جت و هلیکوپترهای شخصی را نیز انجام داده است. در این زمان بود که این شرکت با ایجاد فروشگاه ها و بوتیک‌هایی در بورلی هیلز، آتلانتا، میامی و سان فرانسیسکو وارد بازار ایالات متحده شد.

این کمپانی همچنین دو نوع فروشگاه را با نام مخصوصی برای آن‌ها گسترش داد. فروشگاه‌های نوع اول Trussardi stores نام گرفتند که محصولات مد تروساردی را ارائه می‌کنند و فروشگاه‌های نوع دوم نیز

T-stores نام گرفتند که محصولات سبک زندگی تروساردی را عرضه می‌کنند. محصولاتی که در فروشگاه‌های T-store عرضه می‌شوند شامل شلوار جین، محصولات ورزشی، دوچرخه، ظروف، وسایل تزیین میز و عطر هستند.

در تروساردی کازا (Trussardi Casa) نیز که چندین سال از فعالیت آن می‌گذرد، مجموعه‌ای بی‌نظیر از مبلمان و اکسسوری در برابر شما قرار می‌گیرد که برای خانه‌های گرم و شیک و تحت تاثیر منازل ایتالیایی طراحی شده‌اند تا هویتی که مجموعه‌ی خانگی از ابتدای تاسیس بدان پایبند بوده را حفظ کنند.

این مجموعه که با عبور از تجارب، خاطرات و تاریخچه‌ی سه نسل به اینجا رسیده است، با همه‌ی تازگی و پالایش ریشه در ذائقه و فرهنگ ایتالیایی دارد. مبلمانی برای شب و روز، فرش‌ها و اکسسوری که به طرح‌های هندسی و طبیعی مزین شده‌اند، همه به قواعد صد ساله‌ی این برند که نشان تازی گری هوند (Greyhound) را دارا می‌باشد وفادار هستند.

 مشخصه‌ی این پروژه‌ی طراحی که توسط کارلو کولومبو (Carlo Colombo) هدایت شد و شامل ترکیبی کامل از اشکال و پیوند هماهنگی از مواد و رنگ می‌باشد، زیبایی جهانی آن است. چرم خاص و سفارشی‌ای که ابزار اساسی تروساردی می‌باشد، در انواع زخامت و تنیده با پارچه‌های پنبه‌ای، ابریشمی و مخملی ارائه می‌گردد.

رنگ‌های چوب ونگه یا اکالیپتوس و چوب گردوی کانالتو با جزئیات طرح تنه‌ی درخت که با سنگ‌های مرمر ظریف امپرادور تیره و کارارا ترکیب شده است. فلزهایی که در معماری ای روان ، با خطوطی بازیگوش، ساخته و پرداخته و جلا داده شده‌اند. موادی که خروجی همه‌ی آن ها صنایع دستی زیبایی است که روش‌های سنتی مربوط به میراثی صدساله را زنده می‌کند و اشیایی یگانه، شاخص و درجه یک از آن خلق می‌شود.

رنگ‌ها طبیعی و گرم هستند و از رنگ کنیاک گرفته تا شنی همراه با سایه‌های کاکائویی، نفتی، نیلی و بژ و همچنین اثراتی از آلبالویی و سبز برای اثاثیه‌ی فضای باز را شامل می‌شوند. تِم‌هایی دکوراتیو که در آن‌ها حتی سایه‌های ملایم و پودری از آبی نیز با قهوه‌ای کمرنگ ترکیب می‌شوند.