ویروس کرونا و سبک زندگی قشر مرفه و افراد مشهور

منتشر شده در ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

این یک درصد چه داستانی دارند و سبک زندگی آنها با ویروس کرونا در چه حال و هوایی است؟


در حالیکه اکثریت ما با این همه گیری مواجه هستیم، قشر مرفه با ماسک‌های مخصوص و جت شخصی به سمت خانه‌های ویلایی خود در حرکت هستند تا زمان خوشی را برای خود فراهم کنند و از شر ویروس کرونا در امان بمانند.


ممکن است خود ویروس کرونا اهمیتی به مرزهای اجتماعی، نژادی و یا حرفه‌ای ندهد، اما حتی در شرایط همه‌گیری، به قول اسکات فیتزجرالد "قشر مرفه با من و شما فرق دارند".


در شرایطی که ما درگیر خرید واجبات روزانه هستیم و یا نگران دورکاری از منزل، آن گروه دیگر مشغول برنامه‌ریزی‌های بسیار متفاوتی هستند که در سبک زندگی ما تعریف نشده‌اند.


هواپیمای شخصی


پرواز با جت شخصی در طبقه مرفه به ده برابر میزان همیشگی رسیده است که این امکان را فراهم می‌کند تا از مکان‌های شلوغ و تماس با ویروس کرونا دوری کنند؛ همچنین بتوانند در بهترین خانه‌های خود، سر خود را گرم کنند.


جراد دیویس صاحب کسب و کار "ساترن جت" به خبرنگار مجله اسلیت از تعداد بسیار بالای درخواست‌ها و صف طولانی انتظار مشتریان می‌گوید.


محل گذراندن زمان در دوره‌ی همه‌گیری کرونا ویروس


اگر مکان امنی برای رفتن در نظر دارید که فبهالمراد! نیوزیلند برای بیلیونرهای سیلیکون وَلی به محل مناسبی برای پناه گرفتن به سبک لوکس تبدیل شده است، بعنوان مثال سرمایه‌گذار فیسبوک، پیتر تیل در صدر فهرست قرار می‌گیرد. او در جزیره جنوبی این کشور که بکر و دست نخورده است صاحب ۱۹۳ هکتار زمین است.

نمایی از خانه‌ی پیتر تیل در نیوزلند


از نقطه نظر مسئول روابط عمومی آقای مارک بورکوفسکی که در مراسم یادبود تری اونیل، عکاس معروف در لندن شرکت کرده بود، یک خانه ویلایی خارج شهر که پر از مواد مورد نیاز باشد نیز برای این گروه یک درصد انتخاب جذابی به نظر می‌رسد تا از دست آلودگی و این همه‌گیری فرار کنند.


او همچنین افزود: "در این کشور مردم اغلب به سمت بلندی ها سفر می‌کنند. در مراسم یادبود هیچ کس با کسی دست نداد و من تا به حال به عمرم این همه ضدعفونی کننده در یک اتاق ندیده بودم. بسیاری از افراد یا در حال خروج از لندن بودند و یا در حال برنامه‌ریزی آن. بیشتر شبیه یک جنگ ساختگی است: چه کنیم تا از شر آن (ویروس کرونا) در امان باشیم و چگونه از مردم دوری کنیم."


داشتن آشنایانی در رآس امور نیز کمک کننده است!


دولت ترامپ که در ابتدا مساله همه گیری را جدی نگرفت، سریعاً مشغول به آزمایش کردن وفاداران گروه خود شده است.


دو عضو کنگره جمهوری خواه، مت گائتز از فلوریدا و مارک مدوز از کارولینای شمالی پس از مواجهه با ناقلین ویروس کوید ۱۹ در کنفرانسی در نزدیکی واشنگتن دی سی، که در ماه گذشته برگزار شد، بلافاصله آزمایش شدند.


هیچ کدام از این دو نفر هیچ علائمی از بیماری را نداشتند و علیرغم توصیه خود دولت مبتنی بر اولیت بیماران بستری دارای علائم، افراد مسن، و افراد با بیماری‌های زمینه‌ای بر سایرن، این آزمایش را انجام دادند.

داستان ماسک

اگر جت شخصی ممنوع شود و یا به هر دلیلی مجبور شوید با توده‌ای از مردم یک جا قرار بگیرید، ماسک به کار می‌آید.


افسر پزشک آمریکا، آقای جروم آدامز، از مردم خواهش کرده تا دست از خرید ماسک بردارند. وی در توییتر خود نوشته است: "جدی میگم مردم، بی‌خیال خریدن ماسک شوید."


اما  علیرغم این پیغام خانم نائومی کمپبل منصرف نشد و در حالیکه یک ماسک مخصوص بیماران ریوی که بیمارستان‌ها اکنون به شدت به آن نیاز دارند، به صورتش بسته بود و در لُس آنجلس سوار هواپیما شد.

ناومی کمپبل در فروشگاه لُس آنجلس و از همیشه مجهزتر!


پیرو این ماجرا، خانم گوئینت پالترو در حالیکه حرفه ای ترین ماسک فیلتردار سوئدی را به صورت داشت در حال رفتن به پاریس یک سلفی از خودش در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام منتشر کرد. پالترو در فیلم سرایت سال ۲۰۱۱ که در مرد سرایت یک ویروس کشنده است ایفای نقش کرده است.


پالترو نوشته است:" مشکوک؟ محتاط؟ مضطرب؟ موقر؟ همه گیر؟ تبلیغات؟ پالترو (اشاره به خود با سوم شخص) اکنون با آسودگی در هواپیما می خوابد. من در این فیلم بوده ام. مراقب خود باشید. با هم دست ندهید. مرتباً دست های خود را بشویید. 😷"

تصویر پست گوئینت پالترو در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام


با پول نمی توان عشق خرید

قرنطینه‌ی ویروس کرونا برای زوج های ثروتمند که مجبورند در خانه بمانند و با مشکلات عاطفی زندگی مشترک دست و پنجه نرم کنند، بسیار دشوار بوده است.


میشل موس که در دانشگاه نیویورک شهرسازی و برنامه ریزی شهری درس می‌دهد به خبرنگار بلومبرگ گفته است: "این (اتفاق) روابط زناشویی را در قشر مرفه از بین می برد و تمام این زوج‌ها که در سفر هستند حالا مجبورند با کسی که ازدواج کرده‌اند وقت بگذرانند."

 

حتی اخیرا مجله‌ی سان در مورد شخصیت تلویزیونی واقع‌نمای مشهور، کیم کارداشیان خبری منتشر کرده که با همسرش، خواننده‌ی مشهور هیپ‌هاپ، کانیه وست در قرنطینه به مشکل خورده است و به همین دلیل آنها در خانه‌های جداگانه‌ای از هم اوقاتشان را سپری می‌کنند؛ در حالی که به نظر می‌آمد رابطه‌ی آنها بسیار عاشقانه و بی‌نقص است.

 

بی‌شک این ویروس تغییرات بسیاری را برای عموم مردم و حتی قشر مرفه به همراه داشته است و هنوز هم دقیق مشخص نیست که این تاثیرات در چه حد و اندازه‌ای است.

 

منبع: مجله‌ی گاردین

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

رامین جابری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.