هتل یخی در سوئد

منتشر شده در ۵ اسفند ۱۳۹۶

اولین تصاویر هتل یخی ۲۰۱۷-۲۰۱۸ ، سوییت‌هایی را نشان می‌دهد که با مجسمه‌های یخی جنگل منجمد، گوریل کوهی عظیم‌الجثه یا چشم‌انداز منجمد ابرها فضاسازی شده‌اند. هتل یخی در سال ۱۹۸۹ تأسیس شد و از آن زمان تاکنون، هر زمستان، با ظاهری تازه بازسازی می‌شود.

۲۸مین دوره‌ی هتل یخی واقع در یوکاس‌یاروی در سوئد افتتاح شد، با طراحی منحصربه‌فرد ۳۵ سوییت مجلل، یک بارِ یخی، یک کلیسای یخی و یک گالری یخی. همه چیز این هتل را، از جمله آثار هنری آن، تنها در زمستان و پیش از آنکه آب شوند و به رودخانه‌ی آن حوالی بپیوندند، می‌توان دید.

36 هنرمند از چهار گوشه‌ی جهان گرد آمده‌اند تا در طراحی فضای سوییت‌ها، سالن اصلی و یک سالن مخصوص جشن سهیم باشند. مهمانان هتل یخی می‌توانند در معدن‌های زیرزمینی گشت بزنند و از کریستال‌های شفاف یخی دیدن کنند، در جنگلی از گیاهان عجیب‌الخلقه فروروند و زیستگاهی را الهام‌گرفته از سفر پناهندگان از آنسوی دریای مدیترانه کشف کنند.

شکل‌گیری دوره‌ی ۲۸ ام هتل یخی از مارس سال پیش آغاز شد که هزاران تکه یخ عظیم از رودخانه برداشت شد. امسال نیز برای ساختن آثار هنری، لیوان‌ها و میزهای یخی از ۵۰۰ تن کریستال یخ شفاف استفاده شده است. در ساخت لوسترهای آویزان در سالن‌ها ۱۰۰۰ تکه یخ حکاکی شده و صیقل خورده‌ی دست‌ساز به‌کار رفته است و سطوح ساختمان با ۲۰۰ گل برفی و یخی دست‌ساز تزئین شده‌اند.

۵ اسفند ۱۳۹۶

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.