نمای تکان‌دهنده‌ی فروشگاه بولگاری در کوالالامپور

منتشر شده در ۲۱ مهر ۱۳۹۷

برند بولگاری برای فروشگاه اصلی خود در کوالالامپور از نمای مرمری رگه‌دار به طراحی MVRDV استفاده کرده است.

فروشگاه بولگاری

ویترین فروشگاه بولگاری که از مواد سنتی استفاده کرده است تا نشان‌دهنده‌ی سابقه‌ی این برند لوکس باشد اولین نما از سری نماهای طراحی شده توسط MVRDV برای بولگاری است. ویترین‌ها با نور طلایی تزئین شده‌اند و به همین دلیل بر روی ساختمان سیمانی از نمای مرمر رگه‌دار نورانی استفاده شده که هم در نمای خارجی و هم نمای داخلی دیده می‌شود.

MVRDV در طرح این پروژه اشاره‌ای داشته است به گچ‌بری‌های فروشگاه ویا کندوتی در رم. تحقیقات زیادی انجام شده تا طرح اولیه‌ی پروژه به‌دست آيد. در طول روز نمایی طبیعی در خیابان به معرض نمایش درمی‌آید، در حالی که شب‌ها با اضافه شدن درخششی کهربایی رنگ شکل و شمایلی پرشورتر پیدا می‌کند.

برای آنکه با ساختار این نما بیشتر آشنا شوید، برای پیاده‌سازی این طرح بتن تقویت‌شده با شیشه را بر اساس طرح مورد نظر بریده و سپس با رزین پر کرده‌اند و بعد با استفاده از چراغ‌های LED کهربایی رنگ آن را روشن کرده‌اند. صفحه‌ای از فولاد ضدزنگ به عنوان پایه‌ای برای رزین عمل می‌کند و اتصالات بخش‌های مختلف از برابر دید مخفی می‌شوند و با طرح و الگوی آن می‌آمیزند.

MVRDV بر این نظر است که می‌شود از این تکنیک در همه جا استفاده کرد و نمای فروشگاه این برند در سرتاسر دنیا بلافاصله با این طرح شناخته شود.

۲۱ مهر ۱۳۹۷

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.