پی اس پی تمام‌ صفحه PSP 2018 (مدل مفهومی)

منتشر شده در ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

پی اس پی PSP 2018 تمام صفحه می‌تواند ورژن جدیدی از کنسول بازی پلی استیشن قابل حمل باشد که با تکنولوژی جدیدی که در تغییر تلویزیون‌ها، ل‍پتاپ‌ها و گوشی‌ها دیدیم، انتظار می‌رود تولید شود.

یونگوان کیم Yonghwan Kim طراحی که به گفته‌ی خودش از بچگی با کنسول‌های بازی بزرگ شده و عاشق پلی استیشن بوده و هست، احساس کرد وقت آن شده تا با تغییراتی این کنسول بازی را به دلخواه خودش طراحی و کامل کند. همانطور که در شکل زیر می‌بینید مدل مفهومی کیم تغییرات زیادی را در طراحی طی کرده تا به این کنسول تمام صفحه زیبا رسیده.

وقتی که تلویزیون‌ها به صفحه‌های بی‌لبه تبدیل شدند، لپ‌تاپ‌های هواوی هم مسیر مشابهی را طی می‌کنند و صفحه‌های تلفن‌های همراه بدون دکمه و بزرگتر می‌شوند، بنابراین دور از تصور نیست که پی اس پی PSP 2018 هم همین خط را پیش بگیرد. ما نیز منتظر تغییراتی در پلی استیشن سونی و به‌روز شدن کنسول این بازی هستیم که این روند تمام صفحه شدن را روی آن هم ببینیم.

اگر شما هم مثل ما به پلی استیشن علاقه‌دارید، تماشای ویدئویی که از این مدل مفهمومی تهیه شده را از دست ندهید.

همچنین بخوانید: هر آنچه باید درباره نینتندو سوئیچ ۲ بدانید

 

مشخصات فنی پی اس پی قابل حمل 2018 (مدل مفهمومی/ cencept)

18core
2.3 GHz Intel Xeon W
Turbo Bost Up to 4.3 GHz
8 Gb Memory DDR5
2436 X 1125 pixel resolation

مشخصات ظاهری کنسول بازی قابل حمل سونی PSP 2018

 اول از همه، شکلش را ببینید. زیباست و گوشه‌های گردش بیشتر شبیه تلفن‌های هوشمند امروزی است. حتی در بالای صفحه خمیدگی ملایمی نیز دارد. بی‌شک برای در دست نگه داشتن طولانی‌مدت عالی است. این پی اس پی، به جز گوشه‌های خمیده‌اش، به معنای واقعی کلمه تمام‌صفحه است. با حذف دکمه‌های کنترل وسط، ابعاد ۱۶:۱۰ به‌دست می‌دهد و بازی‌ها حس سینمایی‌تری دارند. اگر به زیر آن نگاه کنید، دو بلندگوی بزرگ می‌بینید که باعث می‌شود با صفحه‌ی بزرگ و صدای زیاد کاملاً غرق بازی شوید. بزرگ‌ترین عیب آن شیوه ظاهرشدن دکمه‌های کنترلی است که از صفحه نمایش بیرون می‌زند و نقطه کور  وسیعی را هنگام بازی ایجاد می‌کند. از نقطه‌نظر یک بازی‌کن حرفه‌ای (که خیلی از تغییر استقبال نمی‌کند)، این موضوع ممکن است عصبانی‌کننده باشد. جالب نیست و انصافاً مزاحم است. البته از آن چیزهایی است که باید به آن عادت کرد. از آنجا که دکمه‌های کنترلی لمسی روی صفحه نمایش قرار می‌گیرند، تغییر چندانی در بازی ایجاد نمی‌کند، چون چشم در همان محدوده ۱۶:۹ عمل می‌کند و صفحه نمایش اضافه در کناره‌ها تنها برای افزایش محدوده دید و غرق‌شدن بیشتر در بازی است. از آنجا که اکوسیستم پی اس پی کاملاً تحت کنترل سونی است، پیاده‌سازی آن نیز برایش مسئله‌ای نیست. می‌توانند بازی را طوری تغییر دهند که با نشستن دکمه‌های کنترلی داخل صفحه سازگار باشد. احتمالا به غیر از این مورد جزئی، تغییر اساسی‌ای در پی اس پی PSP 2018 ایجاد نمی‌شود. دکمه‌ها و جایگاهشان مثل گذشته می‌مانند تا مخاطبان نیازی به یاد گرفتن چیز جدیدی نداشته باشند. تنها صفحه نمایش بزرگ‌تر و لبه‌های مزاحم کوچک‌تر شوند.

منتظر تولید این کنسول بازی با طراحی جدید و دیدن قیمت پی اس پی تمام صفحه هستیم.

منبع: behance.net

۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

تیم نودید

2 دیدگاه

  • امیر حسین

    سلام.
    تا الان سونی حرفی از کنسول جدیدpsp نزده؟

    • رامین جابری

      خیر، آخرین نسخه‌ی پی اس پی، سال ۲۰۱۱ عرضه شده و تمرکز امروز پلی‌استیشن روی نسخه‌ی پنجمش است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.