قطارهای آلمانی، به سوی آینده

منتشر شده در ۸ آذر ۱۳۹۶

دویچه بان، شرکت ملی راه‌آهن آلمان، هفته گذشته از نمونه‌ی قطار شهری جدید خود رونمایی کرد که می‌توان آن را آینده‌ی صنایع حمل‌و‌نقل ریلیِ شهری نامید.


قطار ایده‌ها

این قطار که با نام «قطار ایده‌ها» معرفی شده است، یک قطار عمومی هوشمند است که قرار است تا جای مترو و قطارهای روگذرِ فعلی را بگیرد و به رقیبی برای ماشین‌های خودران و تمام خودکار تبدیل شود.
مسئولین دویچه بان معتقدند که فناوری‌های آینده‌نگر که در این قطار به‌کار رفته، می‌تواند بسیاری از مردم را مجدداً به سمت استفاده از این مدل حمل‌ونقل به‌ جای استفاده از اتومبیل شخصی برای جابه‌جایی بکشاند. علی‌الخصوص که طراحان و مهندسان این محصول را برای منظور انتقال کارمندان، کارگران و محصلان در شهرهای آلمان طراحی کرده‌اند.
سطح بالای فناوری‌های به کار رفته در «قطار ایده‌ها» بسیار گیرا و جذاب است. اتاق و دستگاه‌های تمرین ورزشی به‌همراه مربی، اتاق کار با انواع وسایل و تجهیزات مخصوص تمرکز و کار، کابین‌های اختصاصیِ تک‌نفره برای استراحت و استفاده از صندلی‌های ماساژور و اتاق‌های بازی برای کودکان و بزرگسالان از جمله امکانات فناورانه‌ای است که در این قطار استفاده شده است. این امکانات باعث می‌شود تا مسافرین که صبح‌ها به سر کار می‌روند و یا درحال جابه‌جایی در شهر هستند، از وقت خود در قطار به بهترین نحو استفاده کنند و بتوانند علاوه بر انجام کارهای خود،‌به تفریح و سلامتی و استراحت خود نیز بپردازند.
کیفیت بالای وسایل و صندلی‌ها و نشیمن‌های این قطار، بسیاری از بازدیدکنندگان را در شهر نورنبرگ آلمان که برای رونمایی از «قطار ایده‌ها»‌ گرد هم آمده بودند، شگفت‌زده کرد. وسایل راحتی و حفظ کیفیت آن و همینطور فناورانه بودن وسایل و تجهیزات، از اصلی‌ترین رویکردهای مسئولان دویچه بان برای رقابتی کردن بازار حمل‌ونقل عمومی با خودورهای خودران و فناوری‌های مشابه بوده است. به اعتقاد کارشناسان این قطار می‌تواند فصل جدیدی در تلفیق حمل‌ونقل لوکس و مردمی باشد.

۸ آذر ۱۳۹۶

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.