صدایی از جنس جیمز باند

منتشر شده در ۷ شهریور ۱۳۹۶

مون‌رِیکر (MoonRaker) اسپیکر تازه‌ای است که شرکت بوسا طراحی کرده و ساخته، به یاد یکی از معروفترین فیلم‌های جیمز باند. این اسپیکر کره‌شکل با طراحی فوق‌العاده مینی‌مالیستی‌اش یادبودی است برای سبکی از طراحی که در میانه‌ی قرن بیستم در ساخت ابزار و ادوات الکترونیکی و خانوادگی رایج بود.

اسپیکر جیمز باند


این اسپیکر کاملاً دست‌ساز است و پوسته‌ی سفیدرنگ و گوی‌مانند این اسپیکرها از جنس پولیمر است و پایه‌های آن از چوب گردوی سیاه است. مون‌ریکر هیچ بخش اضافه‌ای ندارد و تمامی تکه‌ها و قسمت‌های آن کاربردی است. صفحه‌ی دیجیتال LED آن هم کمی بالاتر از بلندگوی اصلی و در درون همان دایره کار گذاشته است. موبایل، تبلت یا کامپیوتر خود را می‌توانید هم با سیم و هم بدون سیم به «مون‌ریکر» متصل کنید و از صدای فوق‌العاده‌ی آن که حاصل جدیدترین فناوری‌های صوتی است بهره ببرید.
نیکولاس بلِتش، از مدیران شرکت بوسا می‌گوید: «معمولاً اسپیکرها به شکل مکعب ساخته‌ می‌شوند نه به این دلیل که در این شکل کیفیت صدای بهتری دارند، بلکه چون تولیدشان به این شکل به صرفه‌تر است. مون‌ریکر به شکل کره طراحی شد تا برخی مشکلات مانند عمق و کیفیت صدا و امواج داخلی را برطرف کند. نتیجه محصولی شده که هم بسیار زیباست و هم صدای خروجی‌اش کیفیت فوق‌العاده‌ای دارد».
مون‌ریکر دو تکه است: یک اسپیکر اصلی و یک اسپیکر پسیو (Passive). صدا بین این دو تکه و در قالب یک زنجیره منتشر می‌شود. ایده‌ی طراحی و ساخت مون‌ریکر در اصل برای پخش موسیقی شکل گرفت، حالا اما به لطف ۲ پورت ورودی آنالوگ و ۲ پورت دیجیتال می‌توان آن را به دستگاه‌های دیگر از جمله تلویزیون هم متصل کرد. تمامی بخش‌های این اسپیکر در کالیفرنیا تولید و به خاطر طراحی پیشگامانه‌ و کیفیت فوق‌العاده‌ی صدایش ۲ هزار و ۴۰۰ دلار قیمت‌گذاری شده است.
مون‌ریکر نه فقط ابزاری برای گوش دادن به موسیقی، بلکه گزینه‌ای جذاب برای آرایش و طراحی داخلی خانه یا محل کار است.

۷ شهریور ۱۳۹۶

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.