هر آنچه باید درباره نینتندو سوئیچ 2 بدانید

منتشر شده در ۳ شهریور ۱۳۹۸

نیتندو سوئیچ با کنسول جدید در راه است ...
مدتیست که شایعاتی در مورد به بازار آمدن نیتندو سوئیچ 2 جدید پخش شده است. کنسولی که سخت‌افزار به‌روز‌شده‌اش را به رخ نیتندو سوئیچ خواهد کشید. (شاید بتوان به آن Switch Pro گفت.)
به هر حال باید بدانید که این کنسول جدید همان Switch جدید با طول عمر باتری بیشتر یا نیتندو سوئیچ Lite نیست؛ بنابراین باید منتظر دستگاهی کاملاً جدید در آینده باشیم.
با این حال که نینتندو تأیید کرده که در حال ساخت دو کنسول نیتندو سوئیچ است اما هیچ کدام از این دو کنسول، Switch 2 نیستند. انتظار می‌رود Switch 2 یک کنسول پریمیوم برای گیمر‌های حرفه‌ای و مشتاق باشد.
به نظرتان آیا ما می‌توانیم شاهد نیتندو سوئیچ Pro باشیم؟ و اگر چنین است، این کنسول چه ویژگی‌های جدیدی را ارائه خواهد داد؟ هم‌زمان که منتظر جواب‌های قطعی‌تر هستیم، بیایید با هم امکانات محتمل (و بعید) آن را بررسی کنیم.

تاریخ به بازار آمدن نیتندو سوئیچ 2 جدید

ما انتظار داشتیم که نینتندو کنسول جدید نیتندو سوئیچ را به زودی اعلام کند و خب درست فکر می‌کردیم. House of Mario (پادکست هفتگی نینتندو) اعلام کرد که قرار است کنسول دستی‌اش به نام نیتندو سوئیچ Lite در تاریخ 20 سپتامبر 2019 منتشر شود اما این تنها چیزی نبود که نینتندو در آستین داشت.
نینتندو همچنین Switch جدیدی را معرفی کرد که با وجود طراحی دقیقاً مشابه قبل، باتری بهتری نسبت به Switch اصلی ارائه می‌دهد.

با این حال، گزارشی از وال استریت ژورنال (The Wall Street Journal) حاکی از آن است که یک کنسول نیتندو سوئیچ با کیفیت عالی نیز در راه است. درست است که ما کمی ادویه‌ی این شایعات را بیشتر کردیم، اما در این گزارش تاریخ عرضه کنسولی سبک‌تر و فشرده‌تر از سری نیتندو سوئیچ پیش‌بینی شده است؛ اما سوال این است که چه زمانی می‌توانیم این کنسول پریمیوم را ببینیم؟
بر اساس روند معمول اینگونه صنعت‌ها، اینکه نینتندو هر دو یا سه سال از زمان عرضه کنسول، نسخه‌ای ارتقا یافته از سخت افزار Switch (یک طراحی جدید) ارائه کند، امری منطقیست. این بدان معناست که می‌توانیم شاهد یک Switch جدید دیگر در اواخر سال 2019 یا 2020 باشیم. با توجه به اینکه Switch Lite بر طراحی مجدد تمرکز کرده است، این امکان می‌رود که Switch جدید دوم روی ارتقای سخت‌افزاری متمرکز شود - شاید یک Switch Pro؟

ما انتظار داریم نینتندو مدل جدید دیگری را قبل از اینکه Xbox Project Scarlett یا PS5 قفسه‌ها را پر کنند به بازار عرضه کند - به احتمال زیاد اواخر سال 2019 - براساس گزارش وال استریت ژورنال پیش‌بینی شده مدل جدید نینتندو Switch در اواسط تا اواخر سال 2019 بیرون خواهد آمد. حال که می‌دانیم Switch Lite در سپتامبر 2019 روانه بازار می‌شود، به نظر می‌رسید که شاید شاهد بیرون آمدن یک کنسول جدید دیگری نزدیک به پایان سال باشیم - دقیقاً در زمان تعطیلات.

با این حال طبق گفته CNET (رسانه آمریکایی اینترنتی تکنولوژی) که در یک جلسه مطبوعاتی برای اعلام Switch Lite شرکت کرده بود، رئیس نینتندو، Doug Bowser، افشا کرد که ما دیگر در سال 2019 مدل جدید Switch را نخواهیم دید.
CNET می نویسد: نیتندو سوئیچ Lite تنها سخت افزار جدید نیتندو سوئیچ در این تعطیلات خواهد بود، همان‌طور Bowser اعلام کرد Switch بزرگتر فعلاٌ به‌روز‌رسانی نخواهد شد."
Bowser مدل 2019 را رد می کند و بیرون آمدن مدلی در 2020 را محتمل‌تر دانست؛ اما اگر یک نیتندو سوئیچ دوم جدید با نسخه 2020 به بازار عرضه گردد، احتمالاً با نسخه‌های بعدی Xbox و PS5 در رقابت مستقیم قرار می‌گیرد زیرا سونی قبلاً تأیید کرده است که PS5 قبل از اواسط سال 2020 بیرون نخواهد آمد و قرار است Xbox Project Scarlett در پایان سال 2020 منتشر شود.


قیمت نیتندو سوئیچ 2 جدید

بدیهی است که طراحی‌های مجدد هزینه‌بر هستند و چه‌بسا که طراحی‌های مجدد با سخت‌افزار ارتقا‌ء یافته دوبرابر هزینه‌بر خواهند بود. اگر Switch جدید با سخت‌افزار به‌روز‌شده‌اش بیش از از قیمت فعلی Switch یعنی 279£/299$/ 469 AU$ قیمت‌گذاری شود، جای هیچ تعجبی نخواهد داست. به خصوص که شایعاتی در مورد این‌که کنسول جدید «پریمیوم» خواهد بود نیز پخش شده است.
علاوه بر این، Switch Lite نیز چندان ارزان نیست. قیمت Switch دستی جدید 199.99$/ 199.99$ / 329.95 AU$است که فاصله‌ی چندانی با قیمت اصلی آن ندارد.
با این حال، نیتندو سوئیچ با طول عمر باتری طولانی‌تر هم قیمت Switch اصلی باقی خواهد ماند.

اخبار و شایعات جدید در مورد نیتندو سوئیچ 2

با وجود این حقیقت که نینتندو عرضه‌ی Switch Lite را به بازاراعلام کرده است، اما همچنان شایعاتی مبنی بر اینکه دومین نیتندو سوئیچ می‌تواند در راه باشد وجود دارد.

Gamescom 2019

متأسفانه، انتظار نداریم از نیتندو سوئیچ جدید در Gamescom 2019 چیزی ببینیم یا بشنویم.

Switch جدید با باتری ماندگارتر

این دقیقاً همان مدل جدیدی نیست که منتظرش بودیم، اما نینتندو بی‌سر‌و‌صدا اعلام کرد Switch جدیدی با همان طراحی قدیمی در راه است که ادعا می‌شود طول عمر باتری بهتری نسبت به Switch اصلی ارائه می‌دهد.
به نظر می‌رسد که بهبود طول عمر باتری قابل ملاحظه باشد‌، چرا که نینتندو اذعان داشته دستگاه با هر بار شارژ 4.5 الی 9 ساعت کار خواهد کرد.
در مقایسه با Switch اصلی که به گفته Nintendo طول عمر باتری آن بین 2.5 تا 6.5 ساعت است -بسته به نوع بازی که با آن می‌کنید- گیمرها قطعاٌ از این پیشرفت راضی خواهند بود.
برای اینکه بتوانید تصور بهتری از طول عمر باتری نیتندو سوئیچ جدید داشته باشید، به گفته این شرکت با نسخه‌ی جدید کنسول می‌توان Legend of Zelda: Breath of Wild را تا 5.5 ساعت بازی کرد. این در حالیست که در مدل قدیمی فقط می‌شد تا حداکثر 3 ساعت این بازی را انجام داد.
در صفحه مشخصات نینتندو هیچ نشانه‌ی مشخصی از این‌كه چطور مدل جدید Switch قادر به افزایش طول عمر باتری است وجود ندارد، اما با توجه به این‌که ابعاد و وزن این كنسول همچنان یكسان خواهد بود این‌طور به نظر می‌رسد در عوض استفاده از باتری بزرگ‌تر یا خنک‌کننده‌‌ای پیشرفته‌تر از پردازنده‌ای جدید و كارآمدتر استفاده خواهد شد.
با توجه به اینکه ابعاد و وزن کنسول جدید تغییری نخواهد کرد‌، می‌توان به این نتیجه رسید که نسخه جدید از پردازنده‌ای جدیدتر و با کارآیی بهتر استفاده می‌کند، نه اینکه از باتری بزرگتر یا خنک کننده‌ای پیشرفته‌تر بهره ببرد – چون معمولاً این دو بخش هستند که حجم عمده‌ای به دستگاه اضافه می‌کنند.
Switch جدید دارای شماره‌ی مدلی کمی متفاوت‌تر با نسخه اصلی است، یعنی (HAC-001 (-01، در حالی که نسخه اول HAC-001 بود. همین مساله نشانگر ماهیت جزئی بروزرسانی دستگاه است، اما طول عمر باتری بهبود‌یافته‌تر یک امتیاز واقعی محسوب می‌شود.
از نظر هزینه، قیمت نیتندو سوئیچ همان 299.99 دلار باقی می‌ماند، بنابراین دیگر نیازی به پرداخت مبلغ بیش‌تری برای باتری‌ای با عملکرد بهتر نخواهد بود.


به گفته‌ی نینتندو مدل جدی Switch امسال عرضه نخواهد شد.
به گزارش CNET، در یک جلسه مطبوعاتی برای اعلام عرضه‌ی Switch Lite، رئیس نینتندو، Doug Bowser افشا کرد كه مدل جدید Switch را در سال 2019 نخواهیم دید.
نظرات Bowser چنین القا می‌کند که یک مدل Switch به‌روز‌شده در راه است، شاید Switch Pro؟

همچنین بخوانید: پی اس پی تمام‌ صفحه PSP 2018

اعلام عرضه نیتندو سوئیچ Lite به بازار

نیتندو سوئیچ Lite یک نسخه بسیار کوچک و دستی از نیتندو سوئیچ است و در سه رنگ مختلف عرضه می‌گردد: زرد، خاکستری و فیروزه‌ای.
طبق گفته نینتندو، نیتندو سوئیچ Lite وسیله ای است «مختص بازی‌های دستی». این دستگاه دارای کنترل‌های یکپارچه ای است و برخلاف نسخه‌ی بزرگتر خود خروجی ویدئو به تلویزیون را پشتیبانی نمی‌کند.
به جز این‌ها، Switch Lite فقط بازی‌هایی از نیتندو سوئیچ را اجرا می‌کند که از حالت بازی‌های دستی پشتیبانی می کنند.
همان‌طور که قبل‌تر گفتیم این نیتندو سوئیچ جدید در تاریخ 20 سپتامبر 2019 ارائه می‌گردد و قیمت آن 199.99$/ 199.99£ / 329.95 AU$ است.
نسخه‌ی طراحی محدودِ کنسول نیتندو سوئیچ Lite با نام Zacian & Zamazenta نیز در تاریخ 8 نوامبر به منظور تجلیل از بازی‌های Pokémon Sword and Shield که به‌زودی به بازار عرضه خواهند شد، بیرون خواهد آمد - این نسخه شامل دکمه‌هایی به رنگ‌ها آبی دریایی و سرخابی و تصاویر دو نفر از شخصیت‌های افسانه‌ای جدید Pokémon خواهد بود.

دو دستگاه جدید نیتندو سوئیچ

گزارش وال استریت ژورنال حاکی از آن است که نینتندو روی دو نوع Switch مجزا کار می‌کند که بیش از آنکه نیتندو سوئیچ فعلی را منسوخ کنند، می‌توانند آن را در وسط طیف وسیعی قرار دهند که با تمام بودجه‌ها متناسب باشد.
با توجه به منابع منتشر شده، اولین دستگاه از این دو دستگاه جدید برای بودجه گیمر‌ها هدف‌گذاری شده و با فرمت دستی خواهد بود. در این نسخه دسته‌هایی ثابت جیگزین دسته‌های Joy-Cons (دسته‌های مخصوص نینتندو) شده و ویژگی HD Rumble (سیستم صوتی لرزشی) به منظور کاهش هزینه‌ها حذف شده است. صحت این امر با اعلام خبر عرضه نیتندو سوئیچ Lite به بازار تأیید شد.
ماهیت نسخه دوم جدید نیتندو سوئیچ که براساس شایعات بر سر زبان‌ها افتاده است را سخت می‌توان تشخیص داد؛ اما ظاهراً نسخه پریمیوم این کنسول با «ویژگی‌های پیشرفته برای گیمرهای مشتاق و حرفه‌ای» به بازار عرضه خواهد شد. این بدان معنا نیست که هدف آن داشتن تصاویر 4K یا HDR است، بلکه به احتمال زیاد دارای ویژگی‌ها و خدمات کاملی مطابق با وسواس مدرن به رسانه‌های جاری یا استریم با پلتفرم‌هایی مثل Twitch باشد.
تأیید عرضه‌ی Switch Lite به بازار بار بیشتری بر دوش این گزارش می‌گزارد و این بدان معناست که در آینده کنسول پریمیوم جدید Switch را خواهیم دید.

شایعات غیر‌واقعی E3 2019

گزارشی از بلومبرگ نشان می‌دهد که از اوایل ماه ژوئن شاهد عرضه مدل اقتصادی کنسول نینتندو هستیم. در حالی که زمان طبیعی برای نمایش دادن این محصول، نمایشگاه رسانه و تجارت ای ۳ (۲۰۱۹) بود. نینتندو شایعات مربوط به نمایش دادن محصولی در E3 را رد کرد و در نهایت در پخش مستقیم نینتندو در E3 2019 هیچ سخنی درباره سخت افزار نینتندو به میان نیامد. با این حال عرضه Switch Lite در جولای سال 2019 اعلام شد.

5.0 firmware

اگرچه بروزرسانی سخت‌افزار 5.0 نینتندو Switch در سطح مهم به نظر نمی‌رسید، اما هکرهای Switchbrew توانستند در این نسخه به روزرسانی شده شواهدی پیدا کنند که نشان می‌داد یک به‌روز‌رسانی سخت‌افزاری در دست اجراست.
Switchbrew مرجع‌هایی کشف کرد که او را به تراشه‌ی جدید T214 (تراشه‌ای که با یک ارتقا کوچک در تراشه‌ی فعلی T210 ساخته می‌شود) و همچنین یک برد مدار چاپی به‌روز‌شده و 8 گیگابایت رم به جای 4 گیگابایت فعلی، رساند.
این در حالیست که هر نوع بروزرسانی در تراشه می‌تواند به سادگی پاسخ نینتندو به برخی از مشکلات امنیتی سخت افزاری‌اش باشد که با SoC فعلی (سیستم روی یک تراشه) پدید آمده است - مانند هکرهای خانگی که شروع به ایجاد کاربرهایی کردند که بتوانند بازی‌ها را هک کرده و بدون پرداخت هزینه دانلود کنند- اما برد مدار چاپی جدید و افزایش حافظه رم چیزی بیش از این را نشان می دهد: دستگاهی قدرتمندتر.


توجه به این نکته ضروریست که پرونده‌های کشف شده توسط اعضای Switchbrew نه حاوی یک بازه زمانی مشخص و نه بیانیه‌ای قطعی از نینتندو هستند.
سوئیچ ثابت میکند که فن‌آوری پیشرفته تنها کلید موفقیت در سطح وسیع نیست‌، چیز مهم‌تر به‌خصوص در مورد کنسول‌های دستی‌ها این است که سوئیچ همواره پیشرو بوده و نینتندو باید به همین روند ادامه بدهد. اگر این شایعات در مورد به روزرسانی سخت‌افزاری درست باشند، نینتندو زمان زیادی تا انجام هر نوع تازه‌سازی سخت‌افزاری خواهد داشت.

پشتیبانی AR و VR

بعد از اینکه مدیر‌عامل نینتندوی فرانسه عدم درخواست این فناوری را در سال 2018 خاطر نشان کرد، هرگز به نظر نمی‌رسید Switch به دنبال پشتیبانی VR و AR باشد؛ اما کیت VR لَبو (Labo) نشان داد نینتندو می‌تواند نظر خود را در مورد تقاضای VR تغییر دهد.
سوئیچ از وضوح بالایی برای اجرای اکثر بازی‌های VR برخوردار نیست، بنابراین می‌توان انتظار یک مدل پیشرفته را با وضوح 2K یا 4K برای بهبود تجربیات VR داشت. با این حال، با توجه به اینکه کیت VR بیرون آمده همچنان عمدتاً روی کودکان تمرکز دارد، تغییرات اساسی ظاهری به خاطر این بخش جانبی، تعجب‌برانگیز خواهد بود.


3D چطور؟

یکی دیگر از اختراعات ثبت شده نینتندو سوئیچ که در اوایل سال 2019 به نمایش درآمد سنسوری سه بعدی بود که در بالای تلویزیون شما قرار می‌گیرد و تصویری برجسته درست مثل تصاویر سه بعدی از شما می‌سازد. این یعنی دیگر نیازی به عینک مخصوص نخواهد بود.
تصاویر سه بعدی حتی در کنسول‌های دستی نینتندو تمهیدی گذرا به حساب می‌آمدند- و دوربین دردسرساز مایکروسافت Kinect بدون شک ما را نسبت به وسایل جانبی غیر‌ضروری تلویزیون محتاط می‌کند؛ اما گرفتن تصویر سه بعدی متقاعد‌کننده در تلویزیون‌های استاندارد دو بعدی ممکن است قدم مورد نیاز برای ورود به بازی‌های سه‌بعدی باشد.

آیا می‌تواند از تصاویر 4K پشتیبانی کند؟

در حالی که سونی و مایکروسافت بازار 4K را در دست دارند، دلیل مهمی برای نینتندو-شرکتی که قاطعانه خود را از دیگر تولید‌کنندگان سخت‌افزار جدا می‌داند- وجود ندارد که از آن‌ها پیروی کند.
در همان مصاحبه‌ای که مدیر کل نینتندو فرانسه، Philippe Lavoué، استفاده از VR را منتفی اعلام کرد، در مورد تصاویر 4K نیز طی توضیحی اجمالی گفت این فناوری هنوز «توسط اکثریت به تصویب نرسیده است» و بنابراین، برای نینتندو خیلی زود است که وارد این عرصه شود.
نینتندو تا سال 2012 وقتی Wii U را منتشر کرد وارد بازار کنسول‌های HD نشد. این یعنی حدود چهار سال پس از ورود سونی و مایکروسافت به بازار کنسول‌های HD و در واقع زمانی که بیش از 75٪ از خانواده‌های آمریکایی نمایشگرهای HD در خانه داشتند.


با این وجود Miyamoto، طراح و تهیه‌کننده ژاپنی بازی‌های رایانه‌ای نینتندو، گفته است با توجه به این که این تکنولوژی در نمایشگرها سه سال زودتر از آن چه نینتندو انتظارش را داشت محبوبیت پیدا کرده است، آرزو دارد نینتندو زودتر از این‌ها به عرصه‌ی 4K پا بگذارد. انتظار می‌رود تا سال 2020، 50٪ از خانوارهای آمریکایی از فناوری 4K بهره ببرند و شاید نینتندو تصمیم بگیرد به جای اینکه منتظر بماند تا بازار نسبت به قبل 75٪ اشباع شود، در این زمان وارد کارزار تکنولوژی 4K شود.
است با توجه به این که این تکنولوژی در نمایشگرها سه سال زودتر از آن چه نینتندو انتظارش را داشت محبوبیت پیدا کرده است، آرزو دارد نینتندو زودتر از این‌ها به عرصه‌ی 4K پا بگذارد. انتظار می‌رود تا سال 2020، 50٪ از خانوارهای آمریکایی از فناوری 4K بهره ببرند و شاید نینتندو تصمیم بگیرد به جای اینکه منتظر بماند تا بازار نسبت به قبل 75٪ اشباع شود، در این زمان وارد کارزار تکنولوژی 4k شود.

۳ شهریور ۱۳۹۸

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.