با دوربین موبایل خود حرفه‌ای عکاسی کنید

منتشر شده در ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

عکاسی حرفه‌ای با موبایل جزو آن کارهای سخت محسوب میشود. هر چند این روزها هرکس می‌تواند عکاس حرفه‌ای باشد، به شرطی‌که دوربین خوبی داشته باشد اما اگر دوربین حرفه‌ای در دسترس نبود، چه باید کرد؟

داشتن یک موبایل با هر مقدار مگاپیکسلی که دارد، شاید نتواند شما را به اندازه یک عکاس‌ حرفه‌ای که از وسایل و تجهیزات خوبی برخوردار است، عکاس کند. اما نگران نباشید. این روزها لنزهای اضافه‌شونده‌ای طراحی شده است که شما می‌توانید با نصب آنها روی دوربین موبایل خود، امکانات یک عکاس حرفه‌ای را در دسترس داشته باشید و دیگر نگران مگاپیکسل دوربین تلفن همراه خود نباشید. برند لمارو به همین منظور چهار لنز متفاوت برای تلفن همراه شما طراحی کرده است تا امکانات عکاسی حرفه‌ای با موبایل را در اختیارتان قرار دهد.

شاید خیلی از کیفیت عکس‌هایی که با موبایل خود می‌گیرید، راضی باشید اما گاهی هم پیش می‌آید که آنطور که می‌خواهید نمی‌توانید به یک سوژه نزدیک شوید یا از یک حشره کوچک روی گل عکس واضحی بگیرید. گاهی اوقات هم حتما برای شما پیش آمده که خواسته‌اید از جمع دوستان‌تان در فضایی زیبا عکس یادگاری با موبایل خود بگیرید اما همه در کادر جا نشده و یا مجبور شده‌اید آنقدر عقب بروید تا همگی در کادر دوربین موبایل شما جا شوند، اما وقتی به خانه رسیده‌اید متوجه شدید که چهره همگی کوچک افتاده است! این چیزها محدودیت‌هایی است که نمی‌توان برای آن کاری کرد و دامنه امکانات دوربین موبایل‌ها به نسبت دوربین‌های عکاسی محدود است. از طرفی اگر بخواهید دائم از امکانات دوربین موبایل مانند «عکاسی در شب» استفاده کنید و کار یک دوربین عکاسی را به موبایل‌تان واگذار کنید، مشکل بیشتری برای شما پیش می‌آید و احتمالا باید موبایل‌تان را دائم در شارژ قرار دهید و بعد از مدتی با باتری گوشی‌تان خداحافظی کنید! اما نگران نباشید، تکنولوژی به کمک شما آمده است تا مشکل‌ شما را حل کند.

قبل از معرفی لنزها بد نیست به این اشاره کنیم که داستان این لنزها از جایی شروع شد که آقای اریک بورینگ، پایه‌گذار برند لمارو از حمل دوربین دیجیتال و دوربین گوپرویش خسته شد و تصمیم گرفت کاری کند که نیازی به حمل وسایل بیشتری جز تلفن همراهش نداشته باشد. بنابر این طراحی یکسری لنز را آغاز کرد که روی موبایلش قابلیت نصب داشته باشد و بتواند کار یک دوربین حرفه‌ای را با تلفن همراهش انجام دهد. نتیجه تولید و طراحی چهار لنز بود که از طریق یک رابط آلومینیومی روی لنز دوربین تلفن همراه نصب می‌شد. این لنزها علاوه بر ایجاد کیفیت عالی برای عکسهایی که با دوربین موبایل گرفته می‌شود، از طراحی فوق‌العاده و کیفیت بالایی نیز برخوردارند.

لنزهای طراحی شده برای موبایل لمارو در چهار دسته ماکرو، تله، واید و فیش‌آی قرار می‌گیرند که از طریق یک رابط آلومینیومی یا کاوری که به همین منظور طراحی شده است، می‌توانند مقابل لنز دوربین موبایل قرار گیرند. لنز ماکرو اضافه‌شونده از نوع 25میلی‌متری بوده و می‌تواند شفاف‌ترین و باکیفیت‌ترین عکس‌های بسیار نزدیک شما را ثبت کند. لنز تله لمارو از نوع 60میلی‌متری بوده و تقریبا می‌تواند بین دو تا سه برابر، بزرگنمایی برای شما فراهم کند. لنز واید این برند نیز از نوع 18میلی‌متری بوده و می‌تواند علاوه بر تصاویر بسیار عریض، به شما امکان یک دوربین اکشن را هم بدهد. لنز فیش‌آی این برند نیز 8میلی‌متری بوده و می‌تواند تا 238درجه به شما تصویر ارائه دهد.

کاورهای طراحی شده برای این لنز همگی از جنس چرم طبیعی و اورگانیک هستند که یک شرکت آلمانی آنها را طراحی کرده است. این کاورها از شش لایه تشکیل شده‌اند تا امنیت گوشی را زمان اضافه شدن لنز فراهم سازند. همچنین جای یک بند هم در نظر گرفته شده است که شما بتوانید گوشی را به‌راحتی در دست گرفته و نگران سنگین شدن آن نباشید. در حال حاضر این لنزها فقط قابلیت نصب روی گوشی‌های آی‌فون ایکس، هفت پلاس و هشت پلاس را دارد اما لمارو در نظر دارد که برای گوشی‌های دیگر نیز دست به کار شده و لنزهای مخصوص آنها را نیز تولید کند.

 

۲۸ خرداد ۱۳۹۷

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.