جوراب‌های هوشمند برای تندرستی

منتشر شده در ۱۶ بهمن ۱۳۹۶

جوراب‌های هوشمندِ ورزشی شرکت سنسوریا به شما اجازه می‌دهد به‌ راحتی و بی‌درنگ اطلاعات تمرینات ورزشیِ خود را در لحظه ببینید و تحلیل کنید. همه‌ی ما به هنگام ورزش روزانه و تمرین، به انواع اطلاعات و آمارها و رکوردهایی که ثبت می‌کنیم اهمیت می‌دهیم. میزان کالری سوزانده شده، مدت زمان تمرین، درصد دم و بازدم و مقدار مسافت طی شده و اطلاعاتی از این دست. برای این کار نیز اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های متنوعی وجود دارد که کار محاسبه و برنامه‌ریزی را انجام می‌دهند و به‌طور تقریبی یا دقیق، به شما اطلاعات لازم را ارائه می‌کنند. اما همیشه این اپ‌ها و برنامه‌ها با دقت کافی کار نمی‌کنند و ممکن است اشتباهی نیز انجام دهند. از سوی دیگر با پیشرفت فناوری‌های نانو و استفاده از آن در صنعت پوشاک، طرح‌های متنوعی از البسه‌ی هوشمند مخصوص ورزش و تمرین‌های ورزشی تولید شده که می‌توانند با دقت بسیار بالاتری کار کنند.

جوراب‌های هوشمندِ ورزشی شرکت سنسوریا که از فناوری نانو در ساخت آن‌ها استفاده شده است، مانند تمام جوراب‌های دیگر هستند. اما تفاوت اصلی آن در قطعه‌ای با شکل نعل‌اسب است که به از روی جوراب به مچ پا وصل شده و به‌نوعی مرکز داده‌پردازی و ثبت اطلاعات است. این قطعه‌ی نعلی شکل در جایی به پا وصل می‌شود که می‌توان جوراب را تا زد تا در میان آن قفل شده و هنگام تمرین صدمه‌ای نبیند. این قطعه‌ی هوشمند از طریق اتصال به هدسِت یا گوشی هوشمند شما در لحظه‌ی تمرین اطلاعاتی نظیر مسافت، میزان فشار به عضلات پا و مچ، مقدار کالری مصرفی، ضربان قلب و فشار خون و رکوردهای ثبت شده‌ی خودتان را نسبت به دفعات قبل را برآورد و به شما اطلاع می‌دهد. با این اطلاعاتِ در لحظه شما می‌توانید در حین تمرین به برنامه‌ی ورزشی خود تنوع ببخشید و آن را بسته به شرایط لحظه‌ایِ خود تنظیم کنید.

این جوراب‌ها به راحتی مانند تمام البسه‌ی دیگر در ماشین‌لباسشویی قابل شستسو است و قطعه‌ی هوشمند آن نیز با یک شارژر مخصوص شارژ شده و با هر شارژ، زمانی طولانی کار خواهد کرد. قیمت این محصول شرکت سنسوریا که پنجره‌ای جدید در ارتباط میان علم و ورزش باز کرده، ۲۰۰ دلار است.

۱۶ بهمن ۱۳۹۶

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.