زمان، از گذشته تا حال با کاسیو

منتشر شده در ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

تا پیش از فراگیر شدن ساعت‌های هوشمند، جهان ساعت را با نام کاسیو می‌شناخت. بسیاری از ما از دوره‌ کودکی تا میانسالی را با مدل‌های موفق و بی‌نظیر این کمپانی ساعت‌سازی ژاپنی خاطره داریم و همواره از طراحی‌های آینده‌نگر و خارق‌العاده‌ آن به هیجان آمده‌ایم. حالا با هوشمند شدن ابزارها و وسایل دنیای اطراف ما، ساعت‌ها نیز هوشمند شده‌ تا در کنار نشان دادن زمان، ضربان قلب شما را بگیرند، تلویزیون شما را روشن و خاموش کنند، پیام بدهند و حتی شبکه‌های اجتماعی شما را مدیریت کنند.

«تایسون مِی» طراح ساعت کاسیو با درنظر گرفتن فاکتورهای ساعت‌های هوشمند و تلفیق آن با طرح‌های موفق ساعت‌های کامپیوتری این شرکت، مدل جدیدی را طراحی کرده است که تحول جدیدی در دنیای ساعت‌های هوشمند ایجاد می‌کند. مدل جدید با الهام از پیشینه‌ درخشان این کمپانی، طرحی ساده و کارآمد دارد. بدنه‌ فلزی و ضدآب این ساعت در هم‌نشینی با طیف رنگ‌های بدنه‌ ساعت مانند آبی و طوسی، ظاهری شکیل و خاص  پدید آورده است. صفحه‌ نمایشگر این ساعت علاوه بر نمایش دادن دو زمان، بسیاری از قابلیت‌های ساعت‌های هوشمند دیگر را نیز دارا است.

بدنه‌ ساعت‌های مچی معمولا توسط چند پیچ به هم بسته می‌شوند که در هنگام تعویض باتری و یا تعمیر باید با ابزار مخصوص باز و بسته شود. اما تایسون مِی در طراحی بدنه‌ این مدل ابتکاری جالب توجه انجام داده است و این مورد را برطرف نموده. پیچ‌های مخصوصی که او برای بدنه‌ این ساعت طراحی کرده است، بدون نیاز به ابزار و با چرخاندن انگشتان باز و بسته شده و این موضوع، تعویض و شارژ باتری کاسیوی جدید را به کاری بسیار آسان تبدیل کرده است. حالا هرکسی می‌تواند باتری ساعتش را به‌راحتی تعویض کند و یا آن‌را شارژ نماید. ساعت جدید کاسیو با دو نوع بند از جنس چرم و پارچه و در رنگ‌های متنوع و چشم‌گیری طراحی و ساخته شده است.

۲۹ بهمن ۱۳۹۶

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.