5 پیشنهاد رویایی برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه

منتشر شده در ۱۳ شهریور ۱۳۹۸

برای آشپزخانه‌ی رویایی‌تان چه نقشه‌ای دارید؟ آیا می‌خواهید طرح و ترکیب آشپزخانه را عوض کنید یا نه، قصدتان این است که فقط رنگ آن را عوض کنید؟ می‌خواهید آشپزخانه تمام و کمال باب سلیقه‌تان باشد؟ پیشنهاد می‌کنیم این مطلب کوتاه را بخوانید شاید چیزهایی از آن الهام‌بخش آشپزخانه‌ی تازه‌ی شما باشد.

آشپزخانه قلب هر خانه است و بدیهی است که ساکنان هر خانه با ذوق و شوق دنبال آشپزخانه‌ی رویایی‌شان باشند، جایی که از بودن در آن لذت ببرند و با خانواده و دوستان‌شان اوقات خوشی بگذرانند. ما ۵ پیشنهاد برای شما داریم. اگرچه ممکن است بیشتر به مذاق آن‌هایی خوش بیاید که طراحی‌های مدرن را می‌پسندند، اما آنقدر جذاب هستند که به همه پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به آن‌ها بیندازند.

۱. آشپزخانه‌ی تاریک

آشپزخانه‌ی تاریک یکی از محبوب‌ترین تم‌های طراحی در سال ۲۰۱۹ و به اصطلاح ترند این روزهاست. در این تم از رنگ‌های اصلی خبری نیست و رنگ و سایه‌ روشن‌ها تیره‌اند. حتی تاکید بر رنگ سیاه است و بعد کنتراست آن با قهوه‌ای، کرم-قهوه‌ای، خاکستری و بژ. نتیجه‌ی این ترکیب‌بندی خلق فضایی جذاب است که به صحنه‌ی اجرای تئاتر شبیه است. و البته بهترین قسمت آنجاست که به خاطر رنگ‌های تیره تمیز نگه‌داشتن آشپزخانه خیلی خیلی ساده‌تر است.

ترکیب سیاه یا خاکستری تیره با چوب پرداخت‌شده از محبوب‌ترین ترکیب‌بندی‌ها در دنیاست؛ چرا که حسی از ظرافت دارد، بی‌زمان است و حال و هوایی گرم به آشپزخانه می‌بخشد.

۲. آشپزخانه‌ی مات

کمتر کسی است که پرداخت مات روی سطح یا سطوحی از خانه را نپسندد. بازارهای طراحی داخلی در سراسر دنیا امروزه پر از کابینت و تکه‌های آشپزخانه‌اند که پرداخت مات دارند. مات برای آشپزخانه انتخابی عالی است چون هم نظافتش ساده‌تر است و هم در برابر استفاده‌ی زیاد مقاوم است و از ریخت نمی‌افتد. در آشپزخانه‌ی مات ما همه‌چیز مات است، حتی جزئیات: از چراغ‌ها، دستگیره‌ها و شیر آب گرفته تا کابینت‌ها و سینک ظرفشویی.

استفاده از فلزاتی مثل مس یا برنج و ترکیب آن با سطوح تیره‌ی مات دقیقاً همان کنتراست و تعادلی را به دست می‌دهد که برای یک آشپزخانه‌ی خاص نیاز دارید و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد.

 

۳. آشپزخانه‌ی باز (اوپن)

حالا بیایید آشپزخانه‌تان را خاص خودتان و دقیقاً برای خودتان بسازید. برای این کار آشپزخانه‌ی باز بهترین انتخاب است چون دست شما را در طراحی باز می‌گذارد. قفسه‌‌های روی دیوار و یا کابینت‌هایی با پوشش شیشه‌ای به صاحبخانه امکان می‌دهد سلیقه‌اش را آشکارا به نمایش بگذارد و شخصیتش را معرفی کند. اگر هم طراحی در این حد باز را نمی‌پسندید و نمی‌خواهید همه‌ی محتویات کابینت‌ها در معرض دید باشند، شیشه‌های بافت‌دار یا مات را پیشنهاد می‌کنیم. به این ترتیب می‌توانید لایه‌ای بافت‌دار به فضای آشپزخانه‌ اضافه کنید و از تضاد آن با خطوط مستقیم کابینت‌ها و سطوح یک‌دست آشپزخانه به بهترین شکل بهره ببرید. شما یک بازی بصری راه انداخته‌اید که نه تنها معرف سلیقه‌ی شخص شماست، بلکه آشپزخانه‌ای مدرن را هم شکل داده است.

۴. پیشخان (کانتر) و بک اسپلش (Back-splash)

منظور از بک اسپلش پوششی است که پشت سینک و اجاق گاز روی دیوار نصب می‌شود. این پوشش که معمولاً شستشوی ساده‌ای هم دارد هم مانع پاشیدن قطرات آب و چربی به دیوار می‌شود و هم کارکردی تزئینی دارد. طراحی آشپزخانه‌ای با یک پیشخان در وسط و بک اسپلش در پشت در سال ۲۰۱۹ بسیار محبوب بوده است. ترکیب مرمر و سنگ‌ریزه‌های رنگی (تراتزو) در بک اسپلش اگرچه ممکن است باب طبع همه نباشد اما واقعاً زیباست و حال‌وهوایی سرخوشانه به آشپزخانه می‌دهد و این روزها پرطرفدار است. طرح‌های تراتزو هم تنوع بی‌شماری دارد و برای یک آشپزخانه‌ی مدرن خیلی مناسب است. برای رسیدن به بهترین نتیجه پیشنهاد می‌کنیم باقی بخش‌های آشپزخانه را با ظاهری ساده و تک‌رنگ انتخاب کنید و البته جنس و بافت آن‌ها هم خوب است به تراتزو نزدیک باشد.

۵. آشپزخانه با جزئیات خاص

جزئیات فقط جزئیات نیستند. اساس طراحی از جزئیات شکل می‌گیرد. بخش‌های کوچک آشپزخانه نشان‌دهنده‌ی سلیقه و ظرافت شماست. یکی از همین جزئیات طراحی سینک است. سینک چون به عمق می‌رود ممکن است در نگاه اول به چشم نیاید، اما در خلق هویت آشپزخانه‌تان نقش مهمی دارد. اگر مدرن‌پسند هستید با سینک‌های قدیمی و تکراری خداحافظی کنید و طرح‌های فوق‌العاده‌ی امروزی را جستجو کنید. سعی کنید سینک‌ را چندکاره انتخاب کنید تا به نظم آشپزخانه‌تان کمک کند و از وقتی که در آشپزخانه‌تان می‌گذرانید لذت ببرید. تک پیشنهاد ما برای سینک این است: طلایی‌رنگ، دوطرفه و هندسی.

منبع: dsigners.com

۱۳ شهریور ۱۳۹۸

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.