جواهری علاقبند در مسیر جهانی شدن

منتشر شده در ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

به بهانه مصاحبه علی علاقبند، موسس برند جواهر علاقبند با سایت طلا فنون (TALAFONOUN) 

چندی پیش علی علاقبند در مصاحبه‌ای آنلاین با آقای محمدزاده در لایو اینستاگرام از تاریخچه، رویکردها و آینده برند علاقبند بسیار شنیدنی‌ها را گفت.
بی‌شک همیشه شنیدن روایت‌های برندهای موفق، شنیدنی است که حتما توصیه به مراجعه به این صفحه و شنیدن متن کامل مصاحبه را می‌کنیم. ولی بخشی که بسیار قابل توجه قرار گرفت، سابقه‌ی همکاری علاقبند با مشاوران، کاردان اروپایی و توجه به روالِ هوشمند شدن برند علاقبند است که حتی از بازار جهانی هم پیشرو تر بوده و در زمان پدید آمدن این رویکردها، توانسته به‌درستی و با چارچوب‌سازی‌هایی برای خود جایگاهی ایجاد کنند. 

 


علاقبند در متن مصاحبه‌اش به آمار آژانس مکنزی (McKinsey) اشاره می‌کند که از سال ۲۰۰۳ تا به امروز ۴۰% آمار برندهای جواهر که برایشان برندسازی شده افزایش پیدا کرده است و خود را از ساختار عقب نمی‌داند و درست در همین بازه‌ی زمانی به برندسازی و رویکردی برای ایجاد استانداردهای بین‌المللی را داشته است.

علاقبند گویی کمر همت به جهانی شدن بسته است و در ادامه وعده حضور در بازارهای بین‌المللی را داده است.

 


قدر مسلم خبری بسیار جذاب و در عین حال کمی نگران‌کننده برای صنعت جواهر کشور است که آیا این دیدگاه متعالی تا چه اندازه امکان تحقق و موفقیت را دارد. و نیازمند چه حمایت‌ها و زیرساخت‌هایی برای تحقق است. ولی اگر در این میان فرد یا گروهی قصد این اقدام را داشته باشد، علاقبند گزینه سنجیده‌ای برای این سوداگری و اقدام جهانی شدن باشد. کافی است نگاهی به عقبه حضورش در این صنعت و هوشمندی‌اش در به روز شدن بیاندازیم تا کمی از نگرانی‌هایمان کاسته شود. برندی که حضورش در فضاهای سوشال یکسال قبل از برند کارتیه بوده، شاید با کمی شانس بتواند جزء اولین افتخارات عالی در صنعت مد جهان باشد. امید است شاهد روزی باشیم که ایتالیایی‌ها هم علاقبندپوش شوند.

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

رامین جابری

2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.