اپل یکی از سخت‌گیرانه‌ترین محل‌های کار را برای کارکنان دارد

منتشر شده در ۲۵ آذر ۱۳۹۷

موسسه Glassdoor در لیست سالانه خود اعلام کرده که شرکت اپل هفتاد و یکمین مکان برتر برای کارکنان در آمریکا به حساب می‌آید.

سال گذشته شرکت اپل در مقام هشتاد و چهارم این لیست قرار داشت و حالا به دلایل مختلف جایگاه این کمپانی ۱۳ رتبه افزایش داشته است. در این لیست فیس‌بوک و گوگل جزو برترین شرکت‌های کاری دنیا به حساب می‌آیند و به ترتیب رتبه هفتم و هشتم را در این لیست تصاحب کرده‌اند. شرکت مایکروسافت نیز در این لیست جایگاه سی و چهارم را در اختیار گرفته و شرکت ادُبی نیز در جایگاه سی‌ام قرار گرفته‌است.

افزایش جایگاه شرکت اپل آن هم در ۱۳ رتبه به صورت مشخص به بهبود روند کار کردن افراد در مقر جدید این کمپانی در اپل پارک مربوط است. برخلاف ظاهری که عموم مردم از شرکت اپل دارند، این کمپانی یکی از سخت‌ گیرانه‌ترین محیط‌های کاری را دارد تا حدی که بسیاری از کارکنان پس از مدتی از این کمپانی جدا می‌شوند.

عرضه محصولات با کیفیت‌تر به کاربران و مشتریان باعث شده تا محیط کاری در شرکت اپل تا حدودی دشوارتر باشد. شرکت اپل یکی از منظم‌ترین کمپانی‌های دنیا است و به همین دلیل کارکنان باید حتماً از نظم خاصی پیروی کنند. علاوه بر این، مرموز بودن پروژه‌های مختلف و تأکید مدیران به عدم انتشار اطلاعات داخلی شرکت به بیرون باعث شده تا فرایند کار در شرکت اپل بسیار دشوارتر از دیگر کمپانی‌های دنیا شود.

باوجود تمامی این مسائل، راه اندازی و بهره‌برداری از اپل‌پارک باعث شده تا شرکت اپل از لحاظ کیفیت محیط کاری به‌طور کامل تغییر کند و جایگاهش در میان شرکت‌های بزرگ آمریکایی بهبود پیدا کند و Glassdoor جایگاه اپل را تا ۱۳ رتبه افزایش دهد.

گفتنی است که شرکت اپل نزدیک به هشت هزار و شصت و سه کارمند در سطوح مختلف دارد و نتیجه نظر‌سنجی از میزان رضایت ۹۱ درصد از آن‌ها باعث انتشار این نتایج شده است.

همچنین بخوانید: گوشی آیفون ، هدیه رایگان اپل به تمام شرکت کنندگان یک شوی تلویزیونی

۲۵ آذر ۱۳۹۷

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.