بیلی آیلیش دختری از جنس تفاوت

منتشر شده در ۲۷ اسفند ۱۳۹۸

سال ۲۰۱۹ جوایز گرمی رو یک دختر هفده ساله درو کرد. "بیلی آیلیش" (Billie Eilish) جوان‌ترین و دومین موزیسین تاریخ جوایز گرمی که توانست چهار بخش اصلی گرمی رو در یک سال ببرد، و زمانی که روی سن برای گرفتن جایزش رفت، او را در لباس‌های گشاد و به اصطلاح بگی و راحت دیدیم, شخصیت خاص، استایل متفاوت آیلیش در کنار موسیقی او، مورد توجه قرار گرفته است.

دختری که آهنگ‌هایش را در اتاق خواب برادرش و به همراه او ساخته و از آنجا به جهان معرفی شده است، لباس‌های چند سایز بزرگتر می‌پوشد، معمولا از رنگ‌های روشن استفاده می‌کند و پوشش او را می‌توانیم اینطور توصیف کنیم، لباس‌های ست تک رنگ که نقش بوم نقاشی را بازی می‌کنند که با طرح‌ها و لوازم مختلف تزیین شده و سبک خاص خودش را دارد.  برای آیلیش Eilish مهم نیست که کسی از او خوشش آید یا نه و خودش هم روی این امر تاکید دارد. 

علیرغم تمام انتقادهایی که از او برای پوشیدن لباس‌های گشاد از او شده، آیلیش ( Billie Eilish )  استایل خودش رو حفظ کرده است، دوست ندارد دید جنسیتی به او داشته باشند و به شدت مخالف مسئله شرم از بدن - Body Shaming-  هست که در حال حاضر بسیار مورد بحث جامعه آمریکا است. بیلی در کمپین برند Calvin Klein  در سال ۲۰۱۹ گفته است: " کسی نمی‌تواند اینطور بگوید - اون هیکلی، لاغره  یا لاغر نیست-  اون باسن بزرگی داره یا اون باسن تختی دارد؛ چون اطلاعی ندارند.“

اخیراً در یکی از کنسرت‌هایش در میامی آمریکا آیلیش Eilish لباس‌هایش را از تنش در آورد و اینطور گفت: " اگر لباس راحت بپوشم، زن نیستم. اگر این لایه‌ها را در بیارم هرزه هستم. با اینکه هیچ وقت اندام من رو ندیدید، همچنان من رو بخاطرش نقد می‌کنید. چرا؟"

استایل و نقطه نظر آیلیش ( Billie Eilish )  باعث شده مورد توجه برندهای صنعت مد قرار بگیرد، علاقه و فعالیت‌های او در صنعت مد و برندهای تاپ و حتی برندهای نوپا را نمی‌توان نادیده گرفت. در آپریل ۲۰۱۹ آیلیش با همکاری هنرمند معاصر Takashi Murakami یک لاین لباس منتشر کرد که الهام گرفته از موزیک ویدئو او با عنوان  "You Should See Me in a Crown" بوده است. تاثیر استایل بگی و گشاد آیلیش روی سبک پوشش نوجوان‌ها و جوان‌های امروز چشمگیر است، در ادامه نگاهی می‌اندازیم به استایل و برندهایی که آیلیش در مراسم مختلف به کار برده است.

 

هفته مد پاریس سال ۲۰۱۹

ست دو تکه که با طناب قرمز تزیین شده است. در اینجا ایلیش ( Billie Eilish )  با کتونی نایک ایرفورس ۱ سفید جلوی دوربین‌ها ظاهر شد.

مراسم جوایز  I heart Radio ۲۰۱۹

ست مشکی با طرح شوجومانگا ( انیمیشن ژاپنی) Sailor Moon- طراح این لباس Slumpykev هنرمند نیویورکی که به طور دستی روی لباس‌ها طراحی می‌کند. در اینجا بیلی تیپ خودش را با گلوبند و گردن‌بند ست کرده و کتونی که انتخاب کرده است از برند Under Armour  و طراح رپر آمریکایی Asap Rocky است.

مارس ۲۰۱۹ مراسم اسپاتیفای Spotify

تونیک و شلوار که با هم ست شدند، کلاه باکت و ماسک همه از طراح فرانسوی معروف برند Louis Vitton.

مراسم جوایز موسیقی پاپ ASCAP 2019

در اینجا باز هم از لباس‌های هنرمند نیویورکی Slumpykev که این بار طرحی از انیمیشن آمریکایی powerpuff girls روی جلیقه و شلوار نقاشی شده. کیف کج Gucci  و عینک آفتابی سفید ست این تیپ ایلیش ( Billie Eilish )  بود است.

مراسم بالماسکه UNICEF 2019

تیپ سر تا پا مشکی، با کمی زرق و برق سنگ‌های روی تیشرت که با طرح جمجه نقش بسته است. کفش لژدار تزیین شده با میخ و ماسک کریستال که بیشتر از همه توجه رو به خودش جلب می‌کند.

مراسم موزه هن‌های LACMA و Film Gala 2019

ست برگرفته از پیژامه که مثل همیشه آیلیش ( Billie Eilish )  سایز بزرگ انتخاب کرده. این ست از برند Gucci است که روی آستین ها و لنگه شلوار با گل های دوخته شده تزیین شده.

مراسم American Music Awards  2019

ست برند Burberry  که با کتونی یکدست شده است. اینجا بیلی استایل متفاوت خودش رو با پوشیدن بونتی که با رویه کریستال تزیین شده و نقاب درخشان نشان داده است.

مراسم سالانه کنسرت‌های Jingle Ball رادیو KIIS FM 2019

هودی مشکی از برند نوپای لهستانی .MISBHV شلوار از طراح ناشناخته با نام Lefthandla، جوراب سبز از شرکت ASOS، کتونی Balenciga، و مکمل استایل شبرنگی Billie Eilish عینک آفتابی Prada بوده.

مراسم Hitmakers Brunch  مجله Variety 2019

بیلی ایلیش ( Billie Eilish ) خیلی خاص و متفاوت انتخاب می‌کند. انتخاب ستی که طرح گل‌های قهوه‌ای دارد و به پارچه‌ای روی مبلی شباهت دارد؛ بی‌هراس بودن آیلیش از هر طرح و نوعی را نشان می‌دهد. هارمونی این استایل آیلیش کتونی Gucci و بلوز یقه اسکی کرم رنگ است.

مراسم موسیقی بانوان Billboard 2019

تیپ سر تا پا خاکی، ژاکت، شلوارک و کتونی از برند Prada، عینک سفید Gucci. چهار جیب بزرگ ژاکت خیلی‌ها را در این مراسم متعجب کرد که داخل این جیب‌ها چه چیزی پنهان شده است!

مراسم Grammy Awards 2020

هارمونی جالب رنگ لباس و موهای آیلیش Billie Eilish مورد توجه بوده است. در شبی که بیلی برنده چهار جایزه گرمی شد و تاریخ ساز بود، او سر تا پا از برند Gucci انتخاب کرد و علاقه خودش را به این برند باز هم نشان داد.

مراسم اسکار 2020

در اولین حضورش در مراسم اسکار آیلیش Billie Eilish سر تا پا سفید پوشید که مثل همیشه سایز بزرگتر بوده است و این بار برند Chanel را انتخاب کرد. لوگوی  برند Chanel  از بالا تا پایین لباس سفید آیلیش کاملا نمایان بود.

مراسم جوایز BRIT 2020

 در این مراسم آیلیش Billie Eilish سرتاپا از برند Burberry پوشیده که بار دیگه کلاه بونت به سر کرد که هماهنگ با لباسش بوده است.

۲۷ اسفند ۱۳۹۸

تیم نودید

4.3/5 - (28 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.