کشتی تفریحی رولزرویس

منتشر شده در ۶ شهریور ۱۳۹۷

کشتی تفریحی ۶۲ متری رولزرویس، با نام «کریستال آبی»، هوشمندانه، دوگانه‌سوز و نمونه‌ی شکوه طراحی است.

کشتی تفریحی شرکت خودروسازی لوکس رولزرویس


این کشتی ساختاری نو و تعدیل‌یافته دارد که باعث می‌شود بیش از ۱۲ مسافر و ۱۲ خدمه به راحتی از آن استفاده کنند. یک کشتی ۴۲ متری همراه با نام «سایه‌ی آبی» را هم شامل می‌شود که از دور کنترل می‌شود و لوازم و هلی‌کوپتر و دیگر بازی‌های آبی مربوط به کشتی مادر را حمل می‌کند.

اسکار لوندر، مدیر خلاقیت رولزرویس، می‌گوید: «کریستال آبی به‌ویژه به این منظور طراحی شد تا نشان دهد که چگونه تکنولوژی جدید می‌تواند نیازهای روز افزون در حوزه‌ی کشتی تفریحی برای کارایی بالاتر، راندمان بیشتر و راحتی بیشتر مهمانان را پاسخ دهد و در عین حال به محیط زیست آسیب نرساند.

«هوشمندبودن و کنترل از راه دور به ما اجازه داده که یک کشتی تفریحی برای آینده طراحی کنیم که پل فرماندهی‌اش زیر دماغه‌ی کشتی است. ملوانان قادر خواهند بود با استفاده از دوربین‌ها، حسگرهای پیچیده، صفحه‌های نمایش و تکنولوژی‌های مکان‌یاب کنترل و دیدبانی کشتی را انجام می‌دهند. اما یک پل فرماندهی داخلی در مکان سنتی‌اش قرار دارد تا به مهمانان و صاحبانش اجازه دهد از منظره‌ای سرتاسری لذت ببرند که سابقاً فقط مختص ملوانان و ناخدا بود.»

«کریستال آبی» رولزرویس دوگانه‌سوز است و از سیستمی استفاده می‌کند که باعث می‌شود بدون نیاز به لنگر در محل مورد نظر روی آب شناور بماند، و همچنین همراه آفتاب حرکت می‌کند تا مهمانانی که می‌خواهند حمام آفتاب بگیرند بهترین زاویه را داشته باشند.

حداکثر سرعت این کشتی ۲۰ گره دریایی است.

۶ شهریور ۱۳۹۷

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.