Borsalino محبوب‌ترین برند کلاه ایتالیایی

منتشر شده در ۳۱ مرداد ۱۴۰۲

Borsalino محبوب‌ترین برند کلاه ایتالیایی

قطعا ایتالیا پایتخت عالم مد است. از مبلمان لوکس گرفته تا جواهرات، لباس و... . یکی از پوشش های معروف که بیشتر خوش‌پوشان ایتالیایی از آن استفاده می‌کنند، کلاه است و یکی از محبوب‌ترین آن‌ها Borsalino است.

شوالیه  کلاهدار

جوزپه بورسالینو که در سال ۱۸۳۴ در الساندریا ایتالیا به دنیا آمد، مشاغل عجیبی داشت تا اینکه به پاریس نقل مکان کرد و در کارخانه کلاه برتیل در Rue du Temple شروع به کار کرد. در اینجا بود که او در ساخت کلاه مهارت یافت. او قبل از اینکه عنوان "شوالیه کلاهدار" را به دست آورد، هفت سال از عمر کاری خود را در این کارخانه سپری کرد. جوزپه مهارت‌های خود را به زادگاه کوچک خود بازگرداند و به همراه برادرش لازارو، در سال ۱۸۵۷ یک کارگاه در حیاط Via Schiavina افتتاح کرد. 

 

 

 

 

مطالعه مقالهتاریخچه برند لوکس شنل، از ابتدا تا امروز را به شما پیشنهاد میکنیم. 

دوران رشد 

جوزپه در سال ۱۸۷۱ با یک تیم قوی متشکل از ۱۳۰ کارمند که روزانه ۳۰۰ کلاه تولید می‌کردند، متوجه شد که زمان آن رسیده است که تجارت خود را به سمت و سوی جدیدی سوق دهد. او شروع به واردات ماشین‌آلات از منچستر انگلستان کرد که در آن زمان در صنعت کلاه‌سازی پیشرو بود. در سال ۱۸۹۷ استاد جوزپه از کارخانه کلاه Battersby در لندن بازدید کرد و به راز آنها برای ساخت کلاه‌های لبه‌دار پی‌برد، او مخفیانه دستمال خود را در یک خمره قیر فرو برد و آن را به ایتالیا برد. کسب و کار کوچک و صمیمی او از یک کارگاه صنایع دستی به یک صنعت تبدیل شد. در اوایل دهه ۱۹۰۰ او شروع به صادرات کلاه‌های خود به نقاط مختلف جهان کرد و ۶۰ درصد از تولید را به این سمت اختصاص داد. کلاه‌های بی‌نظیر او اکنون در لندن، پاریس و نیویورک دیده می‌شود.

پس از مرگ جوزپه در سال ۱۹۰۰ پسرش ترزیو زمام امور را به دست گرفت و در یک دوره هشت ساله از تولید ۲۵۰۰ کلاه در روز به ۵۵۰۰ عدد رسید و ثابت کرد که وارث شایسته‌ای است. در دهه ۱۹۲۰ او سالانه دو میلیون کلاه تولید می‌کرد. ترزیو نه تنها یک صنعتگر خوب، بلکه یک تاجر تمام عیار بود. پس از برنده شدن جایزه بزرگ در نمایشگاه یونیورسل دو پاریس توانست یک شرکت سهام عام تاسیس کند ترزیو همچنین با همکاری با نقاش، تصویرگر و طراح پوستر مشهور، مارچلو دودوویچ، تاریخچه تبلیغات بیلبورد را تغییر داد.

با گذر زمان همچنان ترزیو به کسب و کار برند ادامه داد و از دوران رکود جنگ جهانی دوم نیز گذشت، تا سال ۱۹۷۰ جایگاه Borsalino در جامعه با اکران فیلم موفقی به نام Borsalino and Co، تثبیت شد.

هنرپیشگانی همچون همفری بوگارت، هریسون فورد، آلن دولن، لئونارد دیکاپریو، جانی دپ و برد پیت  از معروفترین شخصیت‌هایی هستند که کلاه  فدورا برسالینو بر سرشان خوش نشسته است.

۳۱ مرداد ۱۴۰۲

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.