رنگی برای آینده

منتشر شده در ۱۸ آذر ۱۳۹۶

شرکت پنتون که به‌خاطر ابداع سیستم کدگذاری رنگ‌ها مشهور است، همه‌ ساله پس از یک نظر سنجی و بررسی از میان نظرات طراحان مد و لباس، طراحان صنعتی و فعالان عرصه‌های چاپ و دیزاین و گرافیک، در همایشی عمومی رنگ سال را انتخاب می‌نماید. انتخاب رنگ سال علاوه بر این‌که کاری از سر ذوق و سلیقه به‌نظر می رسد، برای بسیاری از صنایع و تولیدات راهگشا است، زیرا آن‌ها با داشتن یک مرجع رنگی که توسط شرکت پانتون طراحی و کدگذاری شده، و هم‌چنین با توجه به رنگ سال به طراحی و تولید می‌پردازند. شرکت آمریکایی پانتون با طراحی این سیستم کدگذاری رنگی و انتخاب سالیانه رنگ‌ها، مدت‌هاست به‌عنوان مرجعی برای انتخاب رنگ در صنایع مختلف و عرصه‌های هنری مورد قبول واقع شده است.

پنتون برای سال ۲۰۱۸ رنگ بنفش یا به عبارتی دقیق‌تر PANTONE 18-3838 Ultra Violet را برگزیده است. بنفش رنگی بسیار کلاسیک و بااهمیت است که در تاریخ و فرهگ اروپاییان همواره نماد جلال و شکوه پادشاهان و یادآور عقل و تفکر در نقاشی‌ها و هنرها بوده است. این رنگ که به‌قول مسئولان شرکت پانتون مانند فضا بی‌انتها و عمیق بوده و درعین پیچیدگی، تفکر برانگیز و ساده هم هست، فضای جدیدی را در عرصه‌های دیزاین می‌گشاید. برندهای لباس، متخصصان چاپ و طراحان گرافیک و تولیدکنندگان محصولات حالا می‌توانند با قدرت و جسارت بنفش را در کارهای خود وارد کنند و بُعد جدیدی را از ارتباط با رنگ‌های باهویت و تاریخی تجربه کنند.

بنفش پانتون رنگی است جذاب و پرکشش که در عین لوکس بودن، اسپرت هم هست و روحیه‌ای جسورانه را منتقل می‌کند. انتخاب رنگ سال و استفاده از آن در سراسر دنیا، حس هماهنگی بیشتری را در میان انسان‌های مختلف در موقعیت‌ها و مشاغل مختلف ایجاد می‌کند.

۱۸ آذر ۱۳۹۶

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.