هتلی رنگارگ از آینده

منتشر شده در ۲ آذر ۱۳۹۶


گروه طراحان معماری MVRDV از هلند، طرح یک هتل آینده‌نگر و قابل تغییر را در هفته‌ی طراحی این کشور ارائه دادند. اتاق‌های این هتل که در شهر آیندهون به نمایش گذاشته شده است، می‌تواند شکل و اندازه‌های مختلفی را به خود بگیرد. این هتل که ۹ اتاق دارد، دارای دیوارهایی است که می‌توانند از جا درآمده و به قسمت‌های مختلف ساختمان رفته و ابعاد اتاق را تغییر دهند.
ایده‌ی استودیوی هلندی برای این هتل رنگارنگ از تغییرپذیری و امکان استفاده از یک ساختمان در حالت‌های مختلف برای اهداف و منظورهای متفاوت الهام گرفته شده است. اتاق‌ها به تناسب نوع استفاده، برای خانواده‌ها، دانشجویان یا مسافران و باقی افراد قابل تنظیم است. رنگ‌های تخت و شاد به کار رفته در این ساختمان برای ارتباط بهتر هتل با مسافران و هم‌چنین دعوت از آنان برای تغییر و جرأت فعالیت دادن به آن‌ها انتخاب و به‌کار گرفته شده است. هر طبقه و بخش با یک رنگ از طبقه‌ و بخش دیگر جدا شده و بوسیله‌ی نردبان‌ این قسمت‌ها به یکدیگر متصل می‌شوند.
معماران این طرح معتقدند که این نوع هتل‌ها و استراحت‌گاه‌ها می‌توانند آينده‌ی صنعت هتل‌ها و گردشگری باشد و رویکرد جدیدی به مقوله سفر و اسکان را بین مردم رواج بدهند. جایی که هرکسی به دلخواه خود بتواند محل اقامتش را تغییر بدهد و تزیین بکند.

۲ آذر ۱۳۹۶

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.