گلدان‌های منور

منتشر شده در ۲۰ آذر ۱۳۹۶

شرکت اسپانیایی Goula Figuera مجموعه‌ای از گلدان‌های جدید خود را عرضه کرده است. این مجموعه که با نام Viride (به معنای رنگ سبز در زبان لاتین) تولید شده، طرحی جسورانه و تجربی است از تلفیق نور و سبزینگی. دو عاملی که همیشه در اطراف محیط زندگی ما، چه در منزل و چه بیرون از آن بوده‌اند. از زمانی که گیاهان خانگی نیز مورد توجه قرار گرفتند، مسأله‌ی تأمین نور و تصفیه‌ی هوای آن‌ها همواره یک دغدغه بوده است. حالا این شرکت با گلد‌ان‌های «سبز» و هوشمند خود، راهکاری برای رفع این دغدغه ارائه کرده است.


این محصول خاص که ترکیبی است از چراغ و گلدان و دستگاه تصفیه‌ی هوا، از لامپ‌های LED برای نوردهی بهره می‌گیرد. این لامپ‌ها در جهات مختلف و با شدت‌های نوری متنوع قابل تنظیم هستند تا نور مصنوعی مناسب را جهت رشد گیاه فراهم کنند. هم‌چنین محفظه‌های این گلدان‌ها در انداز‌ه‌های مختلفی عرضه می‌شوند تا بتوانید گیاهان مختلفی را در منزل خود داشته باشید. لوله‌ی تصفیه‌ی هوایی که در این دستگاه به‌کار رفته با استفاده از فناوری اولتراسونیک میزان رطوبت و پاکی هوای اطراف خود را سنجیده و به صورت خودکار آن را تنظیم کرده و در سطح استاندارد نگه می‌دارد.
هدف طراحان از خلق این گلدان‌ها درکنار ارائه‌ی مفهومی نو، مدرن و شکیل از وسایلی مانند گلدان و چراغ، استفاده از پتانسیل‌های دیزاین به‌عنوان راهی برای زیباتر کردن محیط زندگی و تنوع بخشیدن به آن است.

۲۰ آذر ۱۳۹۶

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.