جواهراتی از جنس گیاه که روی بدن شما رشد می‌کنند

منتشر شده در ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

بدن شما می‌تواند گلدان این جواهرات باشد

تا دهه‌های پیش، استفاده از پوست حیوانات یا برخی استخوان‌ها و دندان‌های موجودات زنده که شکار می‌شدند، صرفا برای زینت‌بخشیدن به خانه یا بدن انسان‌های متمول سراسر جهان بود. فیلی که شکار می‌شد تا دندان عاج او در گوشه خانه یک نفر قرار گیرد یا سمورهایی که کشته می‌شدند تا از پوست‌شان شال‌ها و یقه پالتوهای بازیگران هالیوود آراسته شود. اما با جدی شدن مسائل زیست‌محیطی، این روند شکار تا حدودی کاهش پیدا کرد و طراحان بسیاری تصمیم گرفتند از روش‌های جدیدی برای زینت‌بخشی استفاده کنند. 

جواهرات روییدنی

«جواهرات پشن‌فلاور»، جواهراتی از جنس گیاه هستند که روی بدن شما رشد می‌کنند. این جواهرات شامل گردنبند، گوشواره، دستبند و انگشترهایی است از گیاه که روی گردن و گوش و دست شما رشد می‌کند. هر یک از این زیورآلات را می‌توانید دو تا چهار هفته بپوشید. بعد از این مدت می‌توانید آن‌ها را درآورید و در گلدانی بکارید و نه تنها به محیط اطراف صدمه‌ای وارد نشود، بلکه کمک به حفظ آن نیز شود تا دنیا جای بهتری برای زندگی شود. اولین بار ایده جواهراتی از جنس گیاه توسط خانم سوزان مک‌لیری به اجرا در آمد و علاقه او به گیاهان و از طرفی شغل او که طراحی جواهرات برای مناسبت‌های خاص بود، با هم ادغام شد تا به چنین طرحی دست یافت و خیلی زود به یک کالای پررونق تبدیل شد. این زیورآلات گیاهی که به‌شکل آن‌لاین قابل خریداری است، قیمتی بین 35 تا 300 دلار بر خود دارند که براساس نوع گیاه یا اندازه آن قیمت‌شان تغییر می‌کند. از ایده خانم مک‌لیری تاکنون بارها کپی شده است و امروزه می‌توان انواع این گیاهان را به‌شکل طبیعی یا مصنوعی در زیورآلات ساخته شده، مشاهده کرد.

بد نیست بدانید

شاید بد نباشد بدانید که هر ساله نزدیک به 50میلیون حیوان مودار در جهان به‌نوعی جان خود را تنها برای درست شدن یک پالتو یا یک کلاه خز دارد از دست می‌دهند و اگرچه قانون‌های سرسختانه‌ای علیه این شکارهای بی‌رویه تدوین شده است اما هنوز هم بسیاری از کشورهای جهان به این کار مشغولند و با ایجاد پرورشگاه‌های حیوانات مودار یا توسط شکار به‌وسیله تله‌های فلزی گرفتار انسان‌ها می‌شوند.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.