چطور جواهراتمان را تمیز کنیم؟

منتشر شده در ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

تا به حال فکر کرده‌اید چه کار می‌توانید بکنید تا جواهراتتان (انگشترها، دستبندها و گردنبندهایتان) دوباره مثل سابق برق بزنند؟ خب، راه‌هایی وجود دارد که بعضی‌هایشان تقریباً هزینه‌ای ندارند. در اینجا چند روش برای تمیز کردن جواهراتمان را معرفی می‌کنیم:

پاکسازی جواهراتمان

۱- آمونیاک، آسپیرین و بیکینگ سودا:

تقریباً همه این مواد را در خانه دارند، بنابراین احتمالش زیاد است که بتوانید اقلاً بخشی ازجواهراتتان را با موادی که از قبل دارید پاک کنید. آسپیرین برای بیشتر زیورآلات جواب می‌دهد و استفاده از آن راحت و موثر است. تنها کاری که باید بکنید این است که انگشترهایتان را در لیوانی بیندازید که قرصی در آن در حال غل خوردن است. نکته‌اش اینجاست که حتماً باید در همین موقع استفاده شود چون این ماده تنها در همین زمان موثر است.

بیکینگ سودا طیف وسیعی از چیزها را پاک می‌کند، از پوست دست تا ظروف آشپزخانه و همینطور هم جواهرات نقره. بیکینگ سودا را روی مروارید و سنگ‌های قیمتی به‌کار نبرید، چون زیادی برایشان قوی است. دو قاشق غذاخوری آب را با یک چهارم فنجان بیکینگ سودا مخلوط کنید و روی جواهراتتان بکشید.

آمونیاک بر زیورآلات طلا و نقره بهتر عمل می‌کند. یک فنجان آب را با نصف فنجان آمونیاک مخلوط کنید. جواهراتتان را ۱۰ دقیقه در آن بگذارید و سپس با یک پارچه‌ی تمیز و لطیف پاکش کنید. از استفاده‌ی آمونیاک هم روی مروارید و سنگ‌های قیمتی خودداری کنید.

۲- استفاده از ماشین جواهرشویی:

بله، این روزها برای هر کاری دستگاه وجود دارد. شاید تا به حال اسم دستگاه پاک‌کننده‌ی فراصوتی جواهرات را نشنیده باشید، اما در واقع این گزینه‌ای است که خیلی‌ها توانایی خریدش را دارند.

۳- سرکه و الکل:

سرکه بیشترین تاثیر را روی نقره‌جات دارد. یک فنجان سرکه‌ی سفید را با ۲ قاشق غذاخوری بیکینگ سودا مخلوط کنید و بگذارید زیورآلاتتان دو ساعت در آن بمانند. برای تمیزکردن الماس و نقره می‌توانید از الکل استفاده کنید، اما جنس همه باید نقره باشد.

۱۳ مرداد ۱۳۹۷

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.