قیمت آیفون ایکس اس و آیفون ایکس اس مکس در ایران

منتشر شده در ۲۴ شهریور ۱۳۹۷

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کاربران آیفون پس از معرفی آیفون ایکس اس و آیفون ایکس اس مکس قیمت این محصولات است.

کاربران می‌خواهند بدانند که قیمت آیفون ایکس اس مکس و مدل کوچک‌تر آن در ایران چقدر است.

اپل قیمت آیفون ایکس اس را ۹۹۹ دلار تعیین کرده است. البته این قیمت پایه‌ی محصول یاد شده است و با افزایش حجم ذخیره‌سازی قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند. از طرف دیگر، قیمت آیفون ایکس اس مکس صد دلار بالاتر از آیفونِ ۵.۸ اینچی ۲۰۱۸ است که نسخه‌ی دارای حافظه‌ی ۵۱۲ گیگابایت آن به ۱۴۴۹ دلار نیز می‌رسد.

البته آیفون ایکس اس فرق چندانی با آیفون ایکس سال گذشته ندارد و حالا قرار است با همان قیمت سال گذشته آماده‌ی عرضه به بازار شود. از طرفی وجود نسخه‌ی ۶.۵ اینچی این محصول باعث شده تا ۱۰۰ دلار قیمت آن افزایش پیدا کند.

با توجه به قیمت دلار و مسائلی نظیر هزینه‌ی حمل و غیره، می‌توان گفت که کمترین قیمت آیفون ایکس اس در بازار ایران از ۱۴ میلیون تومان شروع شود و با افزایش حجم ذخیره سازی به قیمت آن اضافه شود. از طرف دیگر، گران‌ترین آیفون امسال شامل آیفون ایکس اس مکس با ظرفیت۵۱۲ گیگابایت است که با قیمت ۱۴۴۹ دلار آماده عرضه به بازار جهانی شده است که احتمالاً در ایران با احتساب هزینه‌ی حمل معادل بیست و یک میلیون و نیم خواهد بود.

در حال حاضر، قیمت آیفون ایکس حدود ۱۴ تا ۱۵.۵ میلیون تومان است که با توجه به اینکه نزدیک به یک سال از ورود این گوشی هوشمند به بازار می گذرد، قیمت این دستگاه به ثبات رسیده است. البته باید به یاد داشت که به دلیل هیجانات ابتدایی بازار و در زمان عرضه‌ی زود هنگام این محصول در بازار ایران، که در ابتدا به صورت مسافری وارد کشور می‌شود، ممکن است شاهد افزایش موقتی قیمت این محصول باشیم. با توجه به این موضوع، در ابتدای ورود آیفون ایکس اس و آیفون ایکس اس مکس به ایران این امکان وجود درد که قیمت آن از مرز ۵۰ میلیون تومان بگذرد.

۲۴ شهریور ۱۳۹۷

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.