ایسِی میاکه؛ پیشرو، خلاق، مدرن

منتشر شده در ۲۸ مرداد ۱۳۹۶

یکی از جدیدترین مجموعه‌های ایسِی میاکه، طراح لباس ژاپنی، ترکیبی است از رنگ، نقوش بوکوگی و آرایش صورت. این مجموعه با الهام از مجموعه‌ی «بوکوگی و صورت» طراحی شده،‌ کار ایکو تاناکا (۲۰۰۲-۱۹۳۲)، طراح معروف و تأثیرگذار ژاپنی که در سال ۱۹۹۰ به نمایش درآمد. بوکوگی به سنت کالیگرافی و نقاشی با مرکب ژاپنی ارجاع دارد.

لباس‌های اصلی این مجموعه تونیک و ژاکت‌هایی است با دو الگوی اصلی: ساده و سفید با نقوش بوکوگی و دیگری با خطوط مشخصی به رنگ‌های خاکستری، آبی، زرد و کرم. در نمایش هر دو مجموعه صورت‌هایی سرد و سایه‌دار تم اصلی مجموعه را تقویت کرده‌اند. کفش‌ها بخش دیگر این مجموعه‌اند: همه با پاشنه‌ی چوبی و ادامه‌ی الگوی اصلی لباس‌ها. در کنار لباس یک چراغ هم به نمایش درآمده که می‌توان آن را تا کرد و به راحتی قابل حمل است.

«میکروکوزم» (به معنای جهان خُرد) دیگر مجموعه‌ای از این طراح خوشنام ژاپنی است که  برای بهار و تابستان ۲۰۱۷ طراحی و با ویدئویی جذاب معرفی شده است. این مجموعه با الهام از تولد و رشد طراحی شده، مانند درخت که از دانه‌ای کوچک شکل می‌گیرد. مجموعۀ جدید میاکه پر است از خطوط پویا، رنگ و نوآوری در تکنولوژی بافت پارچه. میاکه برای این مجموعه از ماده‌ی جدیدی استفاده کرده که می‌توان آن را در هر جهتی برید و تکه‌ها را با استفاده از حرارت به یکدیگر وصل کرد. نتیجه پارچه‌ای نرم و سیال شده که محکم و استوار و در عین حال انعطاف‌پذیر است. لباس‌های «میکروکوزم» او حسی از سبکی القا می‌کند و خطوط نازک و موازی روی زمینه‌ی روشن وجهی سه‌بعدی به لباس‌ها بخشیده است. نتیجه القای نوعی از راحتی است همراه با نمایشی از لباس در قالب ریتمی پرنشاط از تصویر و موسیقی. ویدئوی تیزینگ این مجموعه را جاکوب ساتن، عکاس اهل لندن کارگردانی کرده است.

ایسی میاکه برندی است به نام بنیانگذار ۷۹ ساله‌اش. میاکه طراحی پیشرو است که به خاطر رویکرد تازه‌اش به طراحی لباس و استفاده از تکنولوژی شهره است. برند میاکه در تولید عطر و ادکلن، کیف و ساعت هم فعال است و با برخی از خودروسازان بزرگ دنیا همچون نیسان و مزدا همکاری داشته است.

۲۸ مرداد ۱۳۹۶

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.