موزه‌ی جیمز باند بر بلندی‌های آلپ

منتشر شده در ۳ شهریور ۱۳۹۷

در بلندی‌های آلپ در اتریش، پناهگاهی از دل کوه بیرون زده که موزه‌ی جدید جیمز باند است.

موزه‌ی جیمز باند بر نوک قله‌ی گایسلاخکوگل قرار دارد که محل فیلمبرداری مکان‌های زمستانی فیلم اکشن  Spectre در سال ۲۰۱۵ است و با ارتفاع ۳۰۵۰ متری، یکی از بلندترین موزه‌های جهان است.

موزه‌ی جیمز باند 007 Elements حاصل همکاری مشترک برگبانن سولدن (Bergbahnen Sölden)، شرکت ماشین‌های برقی که بازدیدکنندگان را از کوه بالا می‌برد، شرکت EON و استودیوی MGM است.

موزه‌ی جیمز باند

یوهان اوبرموزر (Johann Obermoser)، معمار اتریشی، هم به این پروژه پیوست تا مکانی عالی برای این نمایشگاه ایجاد کند. او همچنین مسئول ساخت رستوران آیس کیو (ice Q) بالای گایسلاخکوگل است، که در Spectre مکان Hoffler Klinik بود. تمرکز اوبرموزر برای موزه ایجاد ارتباطی بصری بین دیدنی‌های داخلی و مکان‌های خارجی استفاده شده در فیلم است.

فضاهای داخلی و خارجی موزه‌ی جیمز باند هر دو با بتن، فلز و شیشه تعریف می‌شوند و حسی صنعتی به فضا می‌دهند. بازدیدکنندگان در فضایی دائم‌التغییر در کوه هدایت می‌شوند: کوچک، بزرگ، فشرده، چندوجهی، استوانه‌ای، روشن، تاریک. به وسیله‌ی پنجره‌های باریک یا دریچه‌های بزرگ، ارتباطات بصری مقطعی با جهان بیرون برقرار می‌شود که مناظر تمام‌نمای خیره‌کننده‌ای دیده می‌شود.

برف که بیاید و یخ‌ها شکل بگیرند، تنها ورودی، خروجی موزه‌ی جیمز باند پنجره‌های جلویی دیده می‌شوند. این تصمیم که ساختمان موزه مخفی باشد و با محیط اطرافش بیامیزد و در عین حال شکل ماندگار و قوی خود را حفظ کند، ادای احترامی به طراح صحنه‌ی جیمز باند، کن آدام، است.

بازدیدکنندگان موزه‌ی جیمز باند در اتاق‌های مختلف رفت و آمد می‌کنند که روی هم رفته روایتی از تجربه‌ی ساخت یک فیلم جیمز باند را به‌دست می‌دهد.

کالو با مدیر طراحان، تینو شدلر، همکاری کرد تا نمایشگاه 007 Elements را طراحی کنند. او می‌گوید: «هدف ما از ساخت این نمایشگاه این است که داستان ساخت یک فیلم ۰۰۷ را به شیوه‌ای فوق مدرن، تاثیرگذار و گیرا تعریف کنیم.»

بلیت‌های این موزه‌ی جیمز باند را می‌توان به صورت اینترنتی خریداری کرد و از ویلای سولدن به وسیله‌ی ماشین برقی به موزه رسید.

۳ شهریور ۱۳۹۷

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.