خانه‌ی لگو

منتشر شده در ۱۴ شهریور ۱۳۹۶

لِگو به تازگی فیلمی هوایی از «خانه‌ی لگو» منتشر کرده که نشان می‌دهد در مراحل پایانی ساخت است. عملیات ساخت این مجموعه در سال ۲۰۱۴ در بیلوند دانمارک آغاز شد و قرار است در روز ۲۸ سپتامبر (کمتر از دو هفته‌ی دیگر) به روی عموم گشوده شود.

«خانه‌ی لگو» که طراحی‌اش را گروه بیارکه اینگلز (Bjarke Ingels Group) برعهده داشته، قرار است علاوه بر موزه و فضاهایی برای بازی و گردش محل استقرار دفتر مرکزی لگو هم باشد. انتظار می‌رود در سال حدود ۲۵۰ هزار بازدیدکننده به اینجا بیایند و دربعضی روزهای شلوغ تا ۲ هزار و پانصد نفر. لگو اخیراً جمعی از کارکنانش و خانواده‌ی آن‌ها را به این مجموعه دعوت کرد تا فضاها، قابلیت‌ها و خدماتش را به آزمایش بگذارد.

خانه‌ی لگو مجموعه‌ای است از ۲۱ تکه لگوی بسیار بزرگ که روی هم چیده شده‌اند و در تاج ساختمان یک تکه لوگوی ۴x۲. این ساختمان خلاقیت و بازیگوشی اسباب‌بازی‌های لگو را در ابعادی بزرگ مجسم کرده و با معماری ساده‌ی آن در هم آمیخته است. طبقه‌ی همکف یک فروشگاه، سه رستوران، سالن‌هایی برای گردهمایی و یک فضای عمومی میدان‌وار به مساحت ۲ هزار مترمربع را در خود جای داده است. طبقات اول و دوم چهار زمین بازی را در خود دارد که هر یک به رنگ متفاوتی است: قرمز برای تقویت خلاقیت، آبی برای قدرت شناخت، سبز برای بازی جمعی و زرد برای پرورش احساسات. داستان لگو و تاریخ آن در موزه‌ای یک طبقه زیر زمین روایت می‌شود و «گالری شاهکارها» که جایی است برای نمایش ساخته‌های عشاق لگو در بالاترین طبقه مستقر شده است. تراس‌های روباز این ساختمان هم همگی رو به منظره‌ای جذاب به اطراف دارند.

یِسپر ویلستروپ، مدیر لگو می‌گوید:‌ «اینجا برای طرفداران لگو و دوستان و خانواده‌شان مکانی شگفت‌انگیز خواهد تا طعم بازی با لگو را بچشند –یا دوباره بچشند. هرچه اینجا می‌گذرد با فلسفه‌ی ما یکی است: بازی خلاقانه به نوآوری می‌انجامد. خانه‌ی لگو به ما امکان می‌دهد هم برای کودکان و هم بزرگسالان عرصه‌ای از خلاقیت و یادگیری فراهم آوریم.»

۱۴ شهریور ۱۳۹۶

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.