مسافرت با قطار سوپر لوکس شیکی‌شیما به شرق ژاپن

منتشر شده در ۲۴ دی ۱۳۹۶

مسافرت با قطار ده واگنی شیکی شیما که بیشتر به یک هتل تماشایی می‌ماند تا وسیله‌ی نقلیه. کِن اُکویاما، طراح ژاپنی که برای کارهایش با پورشه، فراری و مازراتی معروف است، قطار لوکسی را طراحی کرده است که مسافرت با قطار را دلچسب و  مسافران را در سفری دو تا چهار روزه از میان جنگل‌ها، دشت‌ها و سواحل شرقی ژاپن می‌گذراند.

این قطار، دو واگن نظاره با دیوارهای شیشه‌ای (یکی در جلو و یکی در عقب)، یک واگن نشیمن، یک واگن غذاخوری و شش واگن برای اسکان مسافرین در ۱۷ سوییت خصوصی دارد. بدنه‌ی خارجی شیکی‌شیما، یادآور رویای عصر طلایی سفر است و مسافرت با قطار را «آمیزه‌ای از زیبایی‌شناسی سنتی ژاپنی و ذات فوق‌مدرن» توصیف کرده‌اند. اتاق‌های قطار سه نوع‌اند: سوییت‌های دوبلکس، سوییت‌های یک طبقه‌ی مجلل و یک سوییت چندسطحی شیکی‌شیما. همه‌ی سوییت‌ها دارای شومینه، محل خواب، دوش و وان چوبی حمام هستند.
فضای داخلی قطار مجهز به کفپوش‌های حصیری و پوست‌نوشت‌های ژاپنی است. واگن غذاخوری با دیوارهای چوبی، صندلی‌های مروارید رنگ و پنجره‌های بزرگ، مکانی آرامش‌بخش و در عین حال گیرا برای لذت بردن از غذای سرآشپز درجه یک ژاپن، کاتسوشیرو ناکامورا است.

واگن نشیمن از واژه‌ی ژاپنی «کُمُرِبی» الهام گرفته شده است که به معنای «پرتوهای نور خورشیدی که در جنگل از میان درختان می‌تابد» است. در واقع، پنجره‌های این واگن طوری طراحی شده‌اند که مانند شاخه‌های درختانی باشند که سر به آسمان برآورده‌اند. در نتیجه نوری که به داخل این فضا می‌تابد، پدیده‌ی کُمُرِبی را شبیه‌سازی می‌کند.

۲۴ دی ۱۳۹۶

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.