عکاسی زیر آب کریستی لی راجرز به سبک باروک

منتشر شده در ۳۰ مهر ۱۳۹۷

سری عکس‌های «میوزها» (میوزها دختران زئوس و الهگان یونانی هنر و دانش‌اند)، اثر کریستی لی راجرز، بیشتر با نقاشی‌های باروک کاراواجو قابل قیاس‌اند تا با عکس‌های معاصرانش.

امید و انتظار، ۲۰۱۸
او این عکس‌های روشن رنگارنگ را با فروبردن سوژه‌هایش در آب و در شب و استفاده از شکست نور خلق کرده است.

عناصر، ۲۰۱۸

راجرز در مصاحبه‌ای تعریف کرد که ایده‌ی میوزها در سالی به ذهنش رسید که «آدم‌های زیادی را در زندگی از دست داد» و این رانه‌ای شد تا او «تمام آن چیزی شود که اکنون توانایی انجامش را دارد».

جایی در زیر نورها،۲۰۱۸

در لحظاتی که موانعی خلاقانه در برابر نور ایجاد می‌شود، به واسطه‌ی بدن‌ها و پارچه‌ها در روشنایی آب تنشی به وجود می‌آید که این صحنه سمبل آسیب‌پذیری و تراژدی است، صحنه‌ای بیانگر «وضعیت انسانی».

درخشان، ۲۰۱۸

روند تجربه‌گرایانه‌ی ظریف و در عین حال پیچیده‌ی راجرز، به عنوان سردمدار عکاسی زیر آب، استاندارد جدیدی را در عکاسی تعریف می‌کند. او با به‌کارگیری و بررسی عناصر نامتعارف، مانند رابطه‌ی میان حرکت، رنگ، آب و نور توانسته است مدیوم هنری را طوری دستکاری کند که به ابزاری برای شناساندن احساسات تبدیل شود.
راجرز، با رنگ و پیچیدگی شگفت‌انگیز، تکنیک جادوگرانه خود را برای شکستن عرف عکاسی معاصر زیر آب به کار گرفته است.
کریستی لی راجرز هنرمند تجسمی، اهل هاوایی است و آثارش در نمایشگاه‌های پاریس، لندن، ایتالیا، مکزیکو سیتی، شانگهای، سائو پائولو، آفریقای جنوبی، لس‌آنجلس و غیره نمایش داده شده است.

خیال، ۲۰۱۸

اگر قلب می‌توانست پرواز کند، ۲۰۱۸

اشتیاق طلایی، ۲۰۱۸

سرزمین رویا، ۲۰۱۸

نه ابر، ۲۰۱۸

۳۰ مهر ۱۳۹۷

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.