ساعت‌های مفقود پیکاسو

منتشر شده در ۱۹ بهمن ۱۳۹۶

پابلو پیکاسو یکی از مهمترین هنرمندان قرن بیستم است. بیش از همه به عنوان سردمدار کوبیسم شناخته شده است. او همچنین مبدع کلاژ بود و تأثیر شایانی در سوررئالیسم و سمبولیسم داشت. آثار او چنان تأثیری در هنر مدرن و معاصر داشت که به چهره‌ی فرهنگی شناخته شده‌ای تبدیل شد. با اینکه پیکاسو در آثارش رادیکال بود، سلیقه‌اش در ساعت کلاسیک و همیشگی بود. او شاید مجموعه‌دار به حساب نیاید، اما صاحب سه تا از زیباترین مدل‌های ساعت بود که معلوم نیست بعد از مرگش در سال ۱۹۷۳ چه بر سر آن ساعت‌ها آمد، به همین خاطر معادل امروزیشان را معرفی می‌کنیم.

هنر

۱.ساعت یگر لکوتر مستر سه تقویمه رزگلد ۱۸ عیار، در پرتره‌ی زیر، در یکی از پرتره‌هایی که عکاس معروف، یوسف کارش، از او گرفته است، پیکاسو این ساعت را به دست دارد.

۲.رولکس جی‌ام‌تی مستر ۲ سرامیک ۴۰ میلی‌متری مردانه که در پرتره‌ی معروف دیگری که سربندی سرخپوستی پوشیده است، این ساعت فوری روی مچش قابل شناسایی است. رولکس جی‌ام‌تی مستر از زمان به بازار آمدنش در سال ۱۹۵۴ انتخاب خلبانان و جهانگردان بوده است. توانایی آن در نگه داشتن دو زمان به صاحبش اجازه می‌دهد زمان محل مبدأ و مقصد را تنظیم کند.

۳.پاتک فیلیپ انوال کلندر مون‌فیز طلای زرد ۱۸ عیار، این یکی از ساعت‌هایی است که در یکی دیگر از پرتره‌های او شناسایی شده است. این ساعت برای ماه و روز دریچه‌ی دیجیتالی و صفحه‌ی روزشمار و ماه‌شمار جداگانه دارد.

 

 

۱۹ بهمن ۱۳۹۶

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.