بررسی ۵ عطر پرادا بر اساس میزان محبوبیت

منتشر شده در ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

وقتی بحث منحصر به فرد بودن در عطرهای تجاری به میان می‌آید، بخش تولید عطر پرادا همیشه حرفی برای گفتن دارد و تا به امروز با محصولات محدودی که داشته، توانسته به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کند. این خانه‌ی مد که سال ۱۹۱۳ در ایتالیا توسط ماریو پرادا تاسیس شد، امروز توسط نوه‌ی او میوچا پرادا و همسرش، پاتریتزیو برتلّی مدیریت می‌شود.

اولین عطر پرادا تحت عنوان پرادا (Prada) در سال ۲۰۰۴ به سراسر دنیا عرضه شد و توانست موفقیت چشمگیری بدست آورد؛ تا به امروز ۸۶ عطر توسط پرادا عرضه شده است که تعداد چشمگیری از آنها زیرمجموعه‌ی یکی از عناوین اصلی این برند هستند. امروز در روز تولد ۷۱ سالگی میوچا پرادا، به بررسی ۵ عطر محبوب برند پرادا خواهیم پرداخت.

 

شماره‌ی ۵: پرادا (امبر) - زنانه

اولین عطر پرادا به دلیل ترکیب متفاوتش و رایحه‌ی محسوس کهربا در آن توانست نظر خیلی از مخاطبان پرادا را به خود جلب کند. البته بخش جذاب‌تر رایحه‌ی اصلی این عطر، بوی متفاوت نعنای هندی است که در کنار سه رایحه‌ی میانی شامل عسل، گل یاس و گل رز، سبب خلق ترکیب خاصی شده. این عطر پس از عرضه به عنوان عطر امبر (کهربا) مشهور شد و تا به حال در دو سایز ۵۰ و ۱۰۰ میل عرضه شده است.

توجه داشته باشید که این عطر برای دو فصل پاییز و زمستان مناسب است و به دلیل سنگینی و خاص بودنش، بیشتر به عنوان عطر شب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شماره‌ی ۴: لوم پرادا - مردانه

این عطرِ پرادا ماندگاری بالایی دارد؛ در حالی که عطرهایی که فضای تازه‌ای دارند، معمولا ماندگاری آنها کم‌تر است! رایحه‌ی آغازین این عطر از رایحه گل زنبق و بهار نارنج تشکیل شده و رایحه‌ی میانی آن سبب شده است تا این عطر بیشتر برای روزمره مناسب باشد. لوم پرادا برای سه فصل بهار، تابستان و پاییز مناسب است و پیشنهاد می‌شود که این عطر را قبل از خریداری چندین بار تست کنید؛ زیرا ممکن است فضای پودری آن به شما سازگار نباشد.

لوم پرادا در دو سایز ۵۰ و ۱۰۰ میل عرضه و بر اساس یک کارکترِ آزاد و چالش‌پذیر طراحی شده است.

شماره‌ی ۳: اَمبر - مردانه

بوی گرم و ادویه‌ای این عطر پردا، سبب شده که این عطر بیشتر برای دو فصل پاییز و زمستان مناسب باشد و حتی بتوانید به عنوان یک عطر چهارفصل از این عطر استفاده کنید. دو رایحه‌ی شکوفه‌ی پرتقال و گیاه وتیور باعث شده‌اند تا حس تازگی هم در این عطر محسوس باشد و بتوانید در روزمره از آن لذت ببرید. این عطر در سال ۲۰۰۶ توسط دَنیلا اندریر ساخته شد و بعضی از متخصصان معتقدند که امبر به دلیل اینکه توسط یک خانم خلق شده، حال و هوای خشک و خشنی ندارد و تا به امروز توانسته مورد توجه قرار بگیرد.

شماره‌ی ۲: لونا روسا - مردانه

پس از قهرمانی تیم ملی قایق‌رانی ایتالیا، پرادا پیش‌قدم شد تا عطری برای بزرگداشت این تیم عرضه کند. رایحه‌ی اولیه‌ی این عطر با نارنج و اسطخودوس شروع می‌شود و با رایحه‌ی اصلی عنبر پایان می‌یابد. این عطر بویی تلخ و شیرین دارد و برای استفاده در روزمره مناسب است؛ البته از این عطر پرادا نسخه‌های دیگری (مانند Carbon) تولید شده است که برای دیگر فصل‌ها هم مناسب هستند. از نکات مثبت این عطر می‌توانیم به ماندگاری مناسب و پخش بوی قدرتمند آن اشاره کنیم.

شماره‌ی ۱: کَندی - زنانه

بی‌شک پرادا کندی توانست به یکی از عطرهای موفق زنانه برای دو فصل پاییز و زمستان تبدیل شود. تا به امروز ۱۱ نوع از این عنوان به بازار جهانی عرضه شده است و هر کدام برای فصلی خاص مناسب هستند؛ اما نسخه‌ی اصلی این عطر ماندگاری قابل قبولی دارد. کندی با رایحه‌ی وانلی و کاراملی خود، انتخاب مناسبی برای استفاده‌ی روزانه است.

پرادا کندی توسط دانیلا آندریر (سازنده‌ی عطر اول پرادا) خلق شده است و پرادا به دلیل شیشه‌ی خاصش، این محصول را در سه سایز ۳۰، ۵۰ و ۸۰ میلی عرضه کرده است.

 

با اینکه پرادا عطرهای محدودی دارد، می‌توان گفت کارنامه‌ی درخشانی را برای بخش تولیدات عطر خود رقم زده است و توانسته در دو نوع عطر تجاری و منحصر به فرد (Exclusive) موفق عمل کند.

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

رامین جابری

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.