رالف لورن، رویای آمریکایی، پنجاه ساله شد

منتشر شده در ۲۱ شهریور ۱۳۹۷

رالف لورن (Ralph Lauren) در پنجاه سالی که صرف بازسازی شکوه آمریکا کرد نه تنها شیوه‌ی لباس پوشیدن مردم را تغییر داد، که زندگی و رویاهایشان را هم عوض کرد.

امروزه هر کس اسم «پولو» را می‌شنود، یاد برندی می‌افتد که مرد جوانی در سال ۱۹۶۷ آن را پایه‌ریزی کرد. رالف لورن در پنجاه سال گذشته، از طریق برند لوکس هم‌نام خودش، لباس‌هایی به تنمان کرده که نه‌تنها برازنده‌ی بهترین نوع زندگی است، بلکه همچنین نگاهمان را به آن زندگی بهتر شکل داده.

او همان چیزی را که برای خودش می‌پسندید، برای همه‌ی ما می‌خواست. سبک زندگی او از آنچه در مجموعه‌های لباس‌ها، اسباب خانه و زیورآلاتش عرضه می‌کند جدایی‌ناپذیر است. او می‌گوید: «همه‌چیز بخشی از رویایی است که برای خودم داشتم. من به ندای جهانی که دوست داشتم پاسخ دادم، به فیلم‌های سیاه و سفید، کندی‌ها، سیناترا، اولین سفرم به سانتا فه، و آن‌ها را گسترش دادم و به جهان بازگرداندم.»

از او پرسیدند یک طراح چطور می‌تواند رویای آمریکایی را چنین زیبا به تصویر بکشد و او ساده و صریح پاسخ می‌دهد: «من فرهنگ آمریکایی‌ام. من یک آمریکایی‌ام.» کلمات او تکرار جملات آغازین رمان مشهور ماجراهای اوگی مارچ اثر نویسنده‌ی برجسته‌ی آمریکایی، سال بلو، است: «من آمریکایی‌ام، متولد شیکاگو ...» پرورش استعداد ذاتی و پر و بال دادن به آن از ویژگی‌های بارز آمریکایی‌ها است، و از این نظر، رالف لورن آمریکایی‌ترین طراح است.

پایداری تزلزل‌ناپذیر لورن در اهدافش برند او را به یکی از قدرتمندترین و درخشان‌ترین برندها تبدیل کرده است. فشن هیولای دمدمی‌مزاج و بی‌وفایی است که با جو زمانه رنگ عوض می‌کند، اما رویاهایی که لورن در پی تحققشان است خالص و تمام‌عیار، کلاسیک و نمادین‌اند، مثل لباس‌های راه‌راه ملوانی و پالتوهای ملوانی مدل ژان سیبرگ در از نفس افتاده، شلوارهای گشاد راه‌راه مدل دایان کیتون در آنی هال، بلوز سفید یقه اسکی با کمربند بزرگ چرمی  مدل مریل استریپ در نقش کارن بلیکسن.

در این چند سال، رالف لورن چالش‌ها و درگیری‌های خاص خودش را داشته اما بزرگ‌ترین دستاوردش این است که با حضور پررنگ خود در پنجاه سال اخیر این برند را در حافظه‌ی جمعی ثبت کرده است.

۲۱ شهریور ۱۳۹۷

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.