بازگشت آتاری

منتشر شده در ۲۵ آذر ۱۳۹۶

در جریان «نمایشگاه سرگرمی‌های الکترونیک» ۲۰۱۷ در لوس آنجلس آمریکا آتاری تصاویری از تازه‌ترین کنسول بازی خود را منتشر کرد. بر اساس این تصاویر «آتاری‌باکس» در نگاه اول همان کنسول قدیمی و خاطره‌انگیز را به یاد می‌آورد: آتاری ۵۲۰۰ که در سال ۱۹۷۷ عرضه و بیش از ۳۰ میلیون دستگاه از آن در سراسر دنیا فروخته شد.

این دستگاه به ۴ ورودی USB، یک خروجی HDMI و ورودی SD مجهز است. طراحی بدنه‌ی دستگاه به وضوح تلاشی است برای خلق کنسولی مدرن با الهام از مدل کلاسیک. آتاری‌باکس به نسبت مدل قدیمی باریک و کشیده‌تر است. خطوط صاف و کشیده‌ی روی بدنه‌ی آن دستگاه اینجا هم هست، اگرچه با تغییراتی که لازمه‌ی دستگاه‌های پیشرفته‌ی امروز است. صفحه‌ی جلویی دستگاه دو طراحی دارد: شیشه‌ای و چوبی، و قرمز و سیاه، همگی به انتخاب خریداران.

آخرین کسنول بازی آتاری «آتاری‌ جگوار» نام داشت که در سال ۱۹۹۳ عرضه شد اما هیچ‌گاه توان رقابت با رقبایی چون سونی، نینتندو و سگا را نیافت و بعد از آنکه ۲۵۰ هزار دستگاه از آن فروش رفت تولیدش متوقف شد. اوضاع برای آتاری بدتر هم شد و در سال ۲۰۱۳ اعلام ورشکستگی کرد و فعالیت‌هایش به طراحی برخی بازی‌ها برای کلاب‌ها و کازینوها خلاصه شد.

آتاری جزئیات بیشتری از کنسول تازه‌اش منتشر نکرده، اما به گفته‌ی مدیرانش تعدادی از بازی‌های محبوب قبلی را به همان شکل در خود دارد، و البته بازی‌های جدیدی که با استانداردهای بازی‌های ویدئویی امروز کاملاً هماهنگ است. آن‌ها می‌گویند در ماه‌های پیش رو درباره‌ی امکانات، بازی‌ها و قیمت آتاری‌باکس تدریجاً خبرهایی منتشر خواهند کرد. این احتمالاً به این دلیل است که هنوز تکلیف بعضی جزئیات این دستگاه هنوز کامل روشن نشده است.

۲۵ آذر ۱۳۹۶

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.