پیشنهادهای رمانتیک برای روز ولنتاین امسال

منتشر شده در ۲۳ بهمن ۱۳۹۸

روز ولنتاین 98 را کنار دوست یا شریک زندگیتان فارغ از اینکه به تازگی رابطه‌تان را شروع کرده‌اید یا چندین سال است که با هم هستید لذت‌بخش و خاطره‌انگیز کنید. درست است که کادو برای ولنتاین چیزهای خاصی مانند گل و خرس و شکلات، مد شده و خیلی ها با خرید آنها یا ارسال پیامکهای عاشقانه که در گوگل سرچ می‌کنند طرفشان را خوشحال می‌کنند؛ اما هدف ما این است که به شما یادآوری کنیم که هدیه معرکه‌ی روز ولنتاین در واقع زمانی است که با هم می گذرانید و ایده‌هایی برایتان داریم که این زمان را دوستانه‌تر سپری کنید. هرگز فکر نکنید که این کارها فقط مختص روز ولنتاین هستند بلکه می‌توان بدون هیچ مناسبت خاصی هم آن‌ها را انجام داد. در اینجا ما لیستی از بهترین کارهایی که باید در روز ولنتاین انجام دهید را گردآوری کرده‌ایم، از تعطیلاتی کوتاه که می‌توانید با شریک زندگیتان بروید گرفته تا فعالیت‌های سرگرم‌کننده‌ای که معمولاً با یکدیگر انجام نمی‌دهید.

این ایده‌ها را حتما ببینید و لیستی از کارهای رمانتیک و هیجان‌انگیزی که برای پیدا کردن یک حس خوب در روز ولنتاین به ذهنتان می‌رسد را برایمان بنویسید:

نکته اصلی این است که فرق نمی‌کند شما و شریکتان در این روز تصمیم به انجام چه کاری می‌گیرید، مهم این است که به هر دوی شما خوش بگذرد چون قرار است این روز را کنار یکدیگر سپری کنید. اما در عین حال رفتن به یکی از رمانتیک‌ترین هتل‌های شهر هم ضرری ندارد. حتی اگر بودجه چنین کارهایی را ندارید هزاران روش دیگر وجود دارند که می‌توانند 14 فوریه 2020 را به روزی فوق‌العاده تبدیل کنید. به عنوان مثال می‌توانید تدارک صبحانه در تختخواب را ببینیند یا یک شام ساده‌ی خانگی آماده کنید. شاید هم شما ترجیح دهید تمام این روز زمستانی، خود را سرگرم تماشای فیلم‌های عاشقانه‌ی روز ولنتاین زیر پتویی گرم‌ونرم باشید. (فقط پاپ کورن را فراموش نکنید!).

1. با هم قدم بزنید.


حتی اگر در جایی زندگی می‌کنید که هوا سرد و برفیست، قدم زدن در مکانی با منظره‌هایی زیبا، روش عالی برای دور کردن استرس و آرامش گرفتن در روز ولنتاین است. محل پیاده‌وری می‌تواند جایی در نزدیکی خانه‌تان باشد یا ممکن است بخواهید یکی از بهترین مناطق پیاده‌روی شهر را امتحان کنید. در هر دو صورت مطمئن باشید بهتان حسابی خوش می‌گذرد چون همراه خوبی کنارتان دارید.


2. با هم صبحانه درست و نوش‌جان کنید.


اگر صبحانه وعده‌ی غذایی مورد علاقه‌ی هر دوی شماست، می‌توانید حسابی بریزو‌بپاش راه بیاندازید... این روز، روز شماست! هر چیزی که دوست دارید برای صبحانه میل کنید با خلاقیت و تنوع هم درست کرده و از یک صبحانه‌ی طولانی در کنار هم لذت ببرید.


3. کنار هم یک شب پاریسی بگذرانید.

وانمود کنید که در روز عشق در شهر عشق یعنی پاریس هستید. کرپ‌های فرانسوی شیرین و لذیذ درست کنید، بطری نوشیدنی فرد‌اعلایتان را باز کنید و برای تلطیف کردن فضا، موسیقی عاشقانه بگذارید.


4. ادای توریست‌ها را در بیاورید.


جایی در شهرتان هست که همیشه می‌خواستید از آن بازدید کنید؟ مثلاً موزه‌ای که هرگز ندیده‌ یا پارکی که تا به حال به آن سر نزده‌اید؟ در شهر خود توریست شوید و بالاخره یک یا دو مورد از جاهایی که همیشه آرزوی دیدنش را داشتید را از لیست خود خط بزنید. در ضمن حسابی عکس بگیرید تا در نقش خود به عنوان یک توریست کاملاً فرو روید.


5. از شروع رابطه خود تا زمان حال یک آلبوم یا دفترچه خاطره بسازید و روز ولنتاین آنر را با هم تماشا کنید.


حتی زوج‌هایی که چندان اهل کاردستی نیستند هم از این فعالیت جالب لذت می‌برند. عکس‌هایی از خودتان، تکه بلیطهای قدیمی و رسید‌های پرداختی که برایتان یادآور اتفاقی دلنشین هستند را جمع و با همه‌ی این‌ها یک آلبوم زیبا درست کنید.


6. چیزی خوشمزه بپزید.


بله، درست کردن یک وعده غذایی خانگی یکی از گزینه‌ها برای روز ولنتاین است. می‌توانید غذا را از بیرون سفارش بدهید و فقط در کنار هم دسری خوشمزه درست کنید؛ پختن کیک و شیرینی یک راه عالی برای گذراندن زمانی بیشتر با شریک زندگیتان همراه با خوشگذرانی در آشپزخانه است.


7. با ماشین دوری در شهر بزنید.


مقصدی خاصی ندارید؟ مشکلی نیست! همه‌ی چیزی که برای انجام این کار سرگرم‌کننده در روز ولنتاین نیاز دارید، حس ماجراجویی و یک ماشین است! با این کار هر دو از مرزهای امن خود فرا تر رفته و جاهای جدیدی را کشف می‌کنید. برای اتفاقات هیجان‌انگیز روز ولنتاین آماده باشید که اصلاً معلوم نیست چه چیزهایی در مسیرتان قرار می‌گیرد.


8. صبحانه را در تختخوابتان میل کنید.


صبحانه یا میان‌وعده‌ای خوشمزه آماده کنید و در تختخواب خود از آن لذت ببرید. این کار یک تغییر دلپذیر از شلوغی‌های معمول صبح‌های دیگر است که مزه‌اش حسابی زیر دندانتان می‌رود.


9. کاردستی درست کنید و هدیه دهید.


می‌توانید به جای اینکه کادوی روز ولنتاین را آماده بخرید، از مهارت یا حرفه‌ی خود کمک بگیرید و  کاردستی بسازید؛ درست کردن هدیه توسط شما، باعث می‌شود که هدیه‌تان خاص، ارزشمندتر و به یادماندنی‌تر شود.


10. یک شب بازی برگزار کنید.


برای داشتن یک شبِ پر از سرگرمی و رقابت، چند زوج خوشبخت را دعوت کنید. مطمئن باشید از هم‌تیمی با عشق زندگیتان و بردن چند بازی ولنتاینی لذت می‌برید.


11. اولین قرار عاشقانه‌تان را بازسازی کنید.


با تکرار اولین قراری که با هم داشتید همه چیز را به جایی که برای اولین بار از یکدیگر خوشتان آمد برگردانید. اگر حافظه خوبی دارید حتی می‌توانید همان غذاها و نوشیدنی‌های آن شب خاطره‌انگیز را سفارش دهید. (البته اگر نکته یا خاطره‌ی بدی در آن زمان وجود دارد بهتر است یادآوری نکنید.)


12. به سفری کوتان بروید.


یک روز یا حتی کل آخر هفته را خالی کنید و به جایی سفر کنید که هیچ یک از شما قبلاً نرفته. اینطوری هر دو با خارج شدن از محیط امن خود هیجان زده شده و یک سفر افسانه‌ای را تجربه می‌کنید.


13. با هم شام بپزید.


یک شام خانگی خاص می‌تواند خیلی رمانتیک‌تر از غذا خوردن در یک رستوران فوق‌العاده شلوغ باشد. حتی اگر یکی از شما مهارت‌های آشپزی قابل‌توجهی نداشته باشد، باز هم می‌توانید یک شام به یاد‌ماندنی تهیه کنید که هر دو از آن لذت خواهید برد.


14. ماراتنی برای دیدن فیلم‌های رومانتیک ترتیب دهید.


به اندازه‌ی کافی تنقلات آماده کنید و برای گذراندن یک شب پر از فیلم‌های کمدیِ عاشقانه‌ی مورد علاقه‌تان روی کاناپه آماده شوید.


15. هدایای معنی‌دار به یکدیگر بدهید.


نه‌، 14 فوریه حتماً نباید شامل گرفتن و دادن هدیه شود، اما دادن و گرفتن چیزی که نشانه‌ی عشق و محبت باشد لذت‌بخش است. مثلاً می‌توانید چیزی که عشقتان همیشه می‌خواسته بخرد اما نخریده را برایش در نظر بگیرید، یا خودتان کاردستی عاشقانه‌ای درست کنید، یا حتی فقط یک کارت روز ولنتاین به او هدیه دهید.

همچنین بخوانید: برای آقایان چه هدیه ای بخریم؟


16. او را به شکار گنج بفرستید.


اگر برای شما زبان عشق، هدیه دادن است کار هیجان‌انگیزی که می‌توانید انجام دهید پنهان کردن هدیه و گذاشتن سرنخ‌هایی مثل دست‌نوشته، گلبرگ‌های رز و ... برای شریکتان است تا خودش هدیه را پیدا کند.

همچنین بخوانید: 10 هدیه ولنتاین دقیقه نودی برای خانم‌ها


17. برای همدیگر نامه‌ی عاشقانه بنویسید.


اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، حالا زمان آن رسیده که طی یک نامه‌ی عاشقانه به شریکتان بگویید چرا آدم ویژه زندگی شماست. از ویژگی‌هایی از آن‌ها که بیشتر از همه مورد تحسینتان است بنویسید، این که آن‌ها چه احساسی به شما می‌دهند و چرا دوستشان دارید.


18. خوراکی‌هایی با شکل قلب درست کنید.


پیتزا، پای توت‌فرنگی‌، تخم‌مرغ، کاپ‌کیک و ...! تنها قدرت تخیل شماست که می‌تواند حد و مرز این فعالیت ولنتاینی را تعیین کند. می‌توانید فینگرفود قلبی‌شکل تهیه و با هم نوش جان کنید.


19. به خودتان مرخصی بدهید.


هر دو سر کار نروید و در کنار هم استراحت کنید و کمی به خودتان برسید. در تختخواب صبحانه بخورید، با هم جدول حل کنید و به سینما بروید. با این کارها به یاد می‌آورید که چگونه و چرا از ابتدا عاشق یکدیگر شدید.

20. میز غذای عاشقانه

یک میز غذای عاشقانه بچینید و از کنار هم بودن لذت ببرید.

۲۳ بهمن ۱۳۹۸

تیم نودید

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.