دومین ازدواج خاندان سلطنتی انگلستان در سال ۲۰۱۸

منتشر شده در ۲۲ مهر ۱۳۹۷

پرنسس اوژنی، جمعه ۱۲ اکتبر ۲۰۱۸، با جک بروکسبنک، دوست‌پسر چندین ساله‌اش، در کلیسای سنت جورج در کاخ وینزور ازدواج کرد، در همان مکانی که دوک و دوشس ساسکس در ماه مه ازدواج کردند.


این کلیسا در طی سالیان میزبان ازدواج‌های سلطنتی بسیاری، از جمله عروسی پرنس ادوارد و همچنین لیدی هلن وینزور، بوده است. عروسی جمعه‌ی گذشته با اینکه در پاییز برگزار می‌شد، تقریباً از همان زمان‌بندی ازدواج پرنس هری و مگان مارکل پیروی می‌کرد و مراسم از حدود ظهر آغاز شد.

پرنسس اوژنی در یکی از مصاحبه‌های معدودش که در مجله‌ی ووگ بریتانیا در ماه سپتامبر منتشر شد گفته بود: «اصلاً استرس ندارم. وقتی می‌خواهی همه چیز عالی باشد، اعصاب آدم به هم می‌ریزد، اما بعد متوجه می‌شوی که قرار است تمام عمرت را با کسی که عاشقش هستی بگذرانی پس دیگر هیچ‌چیز مهم نیست. مایا آنجلو جمله‌ای دارد که من نقل به مضمون می‌گویم. اینکه هیچ‌کس یادش نمی‌ماند چه گفته‌ای اما همه یادشان می‌ماند چه حسی بهشان داده‌ای. همین است. مهم این است چه حسی داشته باشی، و البته اینکه خانواده و دوستانت هم چه حسی داشته باشند مهم است. دلم می‌خواهد مراسم ازدواجم زیبا باشد و خوش بگذرد و تا جای ممکن شخصیتمان را نشان دهد.»

جوان‌ترین دختر دوک و دوشس یورک طراحی پیتر پیلوتو را برای لباس عروسی‌اش انتخاب کرد. این برند لندنی پیراهن‌هایی را که در عروسی دیگر اعضای خانواده‌ی سلطنتی پوشیده شده بودند به دقت بررسی کرد و در نهایت پیراهنی با دامن بلند چین‌دار طراحی کرد. یقه‌ی پیراهن که روی شانه‌ها تا می‌خورد، به درخواست اوژنی از پشت بازتر بود تا جای زخم جراحی‌ای را که در ۱۲ سالگی برای درمان اسکولیوز انجام داده بود دیده شود.

این پیراهن همچنین مزین به نمادهایی بود که شخصاً برای اوژنی و بروکسبنک مهم بودند: خاربنی به نشانه‌ی علاقه و احترام این زن و شوهر به قصر بالمورال، یک شبدر (نماد ملی ایرلند) به نشانه‌ی اصل و نسب عروس، و رز و پیچکی که نماد خانه‌ی این زوج است.

پرنسس اوژنی تاج زمردی گرویل را از ملکه قرض گرفت و گوشواره‌های الماس و زمرد که هدیه‌ی داماد بودند با تاج آمیزه‌ی جالبی از جواهرات قدیمی و جدید ایجاد کرده بود. کفش‌های شارلوت الیمپیای او نیز از دیگر استعدادهای این کشور بود که بر پاهای پرنسس ظاهر شد.

۲۲ مهر ۱۳۹۷

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.