اسرار الماس پنهان خانواده سلطنتی

منتشر شده در ۷ خرداد ۱۳۹۷

اسرار الماس پنهان خانواده سلطنتی چیست؟

الماس آبی یا فارنز بلو همواره در طول سه قرن اخیر مخفیانه بوده است و به‌جز حلقه نزدیکان این خانواده، کسی از مکان آن خبری نداشت. این الماس که وزنی 6.16قیراطی دارد، زمان ازدواج الیزابت فارنز، ملکه اسپانیا و شاه فیلیپ در سال 1714میلادی به او هدیه داده شد و از همان زمان نام ملکه را بر خود گرفت و از آن زمان بین خانواده سلطنتی اروپا، دست به دست و مخفیانه می‌چرخیده است تا در نهایت الماس پنهان خانواده سطلنتی پس از مرگ ملکه، به‌دست ماری آنتوانت رسید.

الماس پنهان خانواده سلطنتی چگونه پیدا شد؟ 

الماس پنهان خانواده سلطنتی اولین بار در یکی از معادن هندوستان پیدا شد. آن زمان کاشفان به‌دنبال جواهراتی با رنگ‌های خاص بودند و برای همین به‌سراغ معادن هندوستان و مناطق دیگر می‌رفتند تا اینکه در یکی از معادن این الماس پیدا شد. در سه قرن پس از آن، فارنز بلو در چهار خانواده سلطنتی اروپایی دست به دست شد و در تمام این مدت، الماس آبی همچنان که به اسپانیا، فرانسه، ایتالیا و اتریش سفر می‌کرد، در جعبه جواهراتی دربسته باقی مانده بود.

راز فروش چهار دقیقه‌ای الماس اسرارآمیز

این الماس یکی از خاص‌ترین سنگ‌های قیمتی است که تاکنون جزو اموال شخصی بوده است و در حراج روز گذشته سوتبی، قیمت تخمینی اولیه ۳.۵ تا ۵ میلیون‌دلار برای آن در نظر گرفته شد اما با قیمت ۶.۷میلیون‌دلار فروخته شد. جالب اسن بدانید که از زمان روی صحنه آمدن این الماس تا زمان فروشش، تنها چهار دقیقه زمان سپری شد که حاضران حراجی سوتبی را به حیرت واداشت. دکتر فیلیپ هرتزوگ فون‌ووتمبرگ، مدیر سوتبی اروپا می‌گوید: «فارنز بلو با تاریخچه باورنکردنیش، یکی از مهم‌ترین الماس‌های تاریخی در جهان است. از لحظه اولی که این سنگ را دیدم، نتوانستم در برابر افسونش مقاومت کنم و به این ترتیب برایم افتخار بزرگی بود که مسئولیت این حراجی به عهده من گذاشته شد.» حراجی سوتبی هویت خریدار فارنیز بلو را فاش نکرده است.

 

 

۷ خرداد ۱۳۹۷

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.