سفر به دور دنیا با جت «چهار فصل»

منتشر شده در ۴ شهریور ۱۳۹۷

راه‌های زیادی برای سفررفتن جدی وجود دارد، اما «چهار فصل» با برنامه‌ی ماجراجویانه‌اش در سفر به دور دنیا مرحله‌ی جدیدی را در سفر با جت شخصی پدید آورده.

تمام بلیت‌های سفر به دور دنیا ۲۴ روزه‌ی ۱۴۳هزار دلاری پارسالش با بویینگ ۷۵۷ به فروش رفت و حتی یک صندلی خالی هم باقی نماند. اما برای سفر امسال، که از ۱۹ اکتبر آغاز می‌شود، وعده‌ی ارتفاعات سرگیجه‌آوری داده شده است.

این سفر به دور دنیا از سیاتل آغاز می‌شود و بعد راهی توکیو می‌شود. حتی در طولانی‌ترین پرواز از بالای اقیانوس آرام، مسافران کاملا راحت و آسوده خواهند بود. به لطف ۵۳ صندلی تخت‌خواب‌شوی چرمی ایتالیایی و نگهبان و مدیر اجرایی حاضر در هواپیما، حتی در ارتفاع ۱۳۰۰ متری هم آب در دل مهمانان تکان نمی‌خورد. پایشان که به ژاپن برسد، شیرجه می‌زنند وسط تاریخ ژاپن و کلاس‌های ذن و مدیتیشن استادان ژاپنی و دوره‌های فشرده‌ی هنر سامورایی.


درس تاریخ در بالی با استخرهای شگفت‌انگیز و بازارهای پارچه‌های سنتی و جواهرات نقره‌اش ادامه خواهد یافت.

در ادامه، مهمانان چند روزی را زیر آفتاب‌های گرم سیشل می‌گذرانند، در ساحل‌های شن سفیدش استراحت می‌کنند و در جنگل‌های نزدیک دره‌ی مه (از مناطق میراث جهانی یونسکو) به گشت و گذار می‌پردازند. از آنجا جت مسافران را به رواندا می‌برد، که می‌توانند شگفتی‌های این مقصد سافاری‌خیز را با چشمان خود ببینند. بعد از آن هم راهنماهای حرفه‌ای کوهستان‌های مه‌آلود ویرونگا و گوریلا را نشانشان می‌دهند.

پس از گذراندن سه روز در مراکش، مسافران از اقیانوس اطلس عبور می‌کنند و در بوگوتا فرود می‌آیند (این هم یکی از جاهایی است که روز به روز بیشتر به عنوان مقصدی لوکس شناخته می‌شود.) در آنجا، روزها را به گردش در پایتخت کلمبیا و آشنایی با تاریخ غنی و غذاهای خوشمزه‌اش می‌گذرانند. پس از آن راهی اکوادور می‌شوند و از پوشش گیاهی و جانوری خاص منطقه دیدن می‌کنند و از کایاک‌سواری لذت می‌برند. از آنجا، مسافران برمی‌گردند و ماجراجویی‌شان را با جشنی درست و حسابی در میامی پایان می‌دهند.

۴ شهریور ۱۳۹۷

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.