قهرمانان تنیس جهان چه ساعتی دستشان می‌کنند؟

منتشر شده در ۲ مهر ۱۳۹۷

بهار و تابستان تورنومنت مسابقات مهم تنیس است: بازی‌های آزاد فرانسه، ویمبلدون، و بعد آمریکا. و برندهای ساعت‌های سطح بالا تمام تلاششان را می‌کنند که ساعتشان را دور مچ بازیکنان مطرح ببینند و آن‌ها  را سفیر خود کنند.

برای این کار هم میلیون‌ها دلار خرج می‌کنند که البته ارزشش را دارد. بازی‌های آزاد تنیس آمریکا ۷۰۰،۰۰۰ تماشاچی زنده در مرکز تنیس بیلی جین کینگ در نیویورک دارد و نزدیک به یک میلیون بیننده‌ی تلویزیونی. فینال بازی‌های تنیس بانوان پارسال با ۱.۹ میلیون بیننده رکورد زد. همچنین ۱۸ میلیون بار در شبکه‌های اجتماعی درباره‌ی مسابقات صحبت می‌شود و ۹۲ میلیون بار ویدیوهایش دیده می‌شود. با این توجه گستره باید هم برندها برای دیده شدن در بازی با هم رقابت کنند. ستاره‌های درجه یک به حامیانشان وفادارند. برای نمونه، راجر فدرر سال‌هاست که سفیر رولکس است. سرنا ویلیامز از سال ۲۰۱۴ با اودمار پیگه (Audemars Piguet) و رافائل نادال از سال ۲۰۱۰ با ریچارد میل همکاری می‌کند، حتی با اینکه برای نگه‌داشتنشان به مشکل برمی‌خورد. یک ریچارد میل سفارشی ۵۲۵،۰۰۰ دلاری را در جام تورونتوی ۲۰۰۸ از نادال دزدیدند و یک ریچارد میل ۳۷۰،۰۰۰ دلاری را در رقابت‌های آزاد ۲۰۱۲ فرانسه -که البته بعداً پیدا شد- و یکی را هم نزدیک بود در رختکن جا بگذارد.

در زیر ساعت‌های آخرین رقابت‌های آزاد تنیس آمریکا را ببینیم:

ریچارد میل در دست رافائل نادال

نادال چهارمین ساعت ریچارد میل را به قیمت ۷۴۷،۰۰۰ دلار دستش کرد. قاب زرد و قرمز آن به احترام پرچم کشور زادگاه نادال انتخاب شده که ساخت آن پروسه‌ای پیچیده دارد که در آن لایه‌های سیلیکای فشرده را به کوارتزی سخت و مخصوص تبدیل می‌کنند. نتیجه‌ی آن قابی سبک با مقاومت بالا در برابر ضربه است.

رولکس راجر فدرر

راجر فدرر مشهورترین سفیر ورزشکار رولکس است. در سال ۲۰۰۶ که با این برند قرارداد بست ۹ جایزه گرفته بود، و پس از آن ۱۱ تای دیگر هم برد و در تمام این مدت رولکس به مچش بود. ساعت طلای زرد دیتجاست (Datejust) ۱۱،۹۵۰ دلاری که ساعتی کلاسیک است اما از دی‌دیت ورزشی‌تر است و زمان را از استاندارد موسسه‌ی کرونومتر سوییس دقیق‌تر نگه می‌دارد.

اودمار پیگه در دست سرنا ویلیامز

ساعت سرنا ویلیامز میلناری رزگلد ۲۸،۴۰۰ دلاری است که همیشه با بند سفید به دستش می‌کرد اما امسال با بند مشکی استفاده کرد، احتمالاً برای اینکه با لباس مشکی‌اش بیاید.

۲ مهر ۱۳۹۷

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.