چرا گلف ورزش لوکسی است؟

منتشر شده در ۹ مرداد ۱۳۹۷

گلف از میان تمام ورزش‌های دنیا، به‌عنوان ورزش «آدم‌های پولدار» شناخته می‌شود. اما چرا؟

چرا گلف ورزش گرانی است؟

می‌توانید هزینه‌ی زیادی را صرف خرید لباس، کفش، چوب گلف و دیگر لوازم مربوط به این ورزش کنید. می‌توانید مطابق مد فصلی و سالانه لوازم و لباس‌هایتان را به‌روز کنید. همه‌ی این کارها باعث می‌شود این ورزش لوکس شود، چون هر کسی نمی‌تواند از پس هزینه‌هایش بربیاید.

با این حال، همچنان دسترسی به آن می‌تواند آسان باشد. زمین‌های گلف زیادی وجود دارند که پیشنهادات ویژه‌ای می‌دهند که بدون اینکه لازم باشد عضو شوید بتوانید بازی کنید. می‌توانید فقط برای همان دور بازی لوازم را اجاره کنید تا امتحان کنید ببینید از این ورزش خوشتان می‌آید یا نه. بنابراین در عین لوکس بودن، ورزشی است که به طرز روزافزونی برای همه قابل دسترس می‌شود.

ورزش لذت بخش

یکی از دلایلی که گلف ورزش آدم‌های پولدار حساب می‌شود این است که معمولاً افرادی را مشغول این بازی می بینیم که سمت‌های شغلی پرقدرتی دارند. مسلماً بخشی از آن پرستیژش است: خیلی جالب به‌نظر می‌رسد که بگویید با رئیس فلان شرکت یا مدیرعامل فلان سازمان چندملیتی می‌روید یک دست گلف بازی کنید. اما این ورزش، به‌ویژه برای افرادی در شغل‌های پرقدرت و پرفشار، مزایایی عملی دارد.

گلف ورزشی رقابتی و قابل پیشرفت

اول از همه اینکه تفریحی لذت‌بخش است. تا وقتی به درجات بالای آن نرسیده باشید، به کم‌ترین تحرک ممکن نیاز دارد. لازم نیست بدن ورزیده و آماده‌ای داشته باشید تا از آن لذت ببرید، چون هیچ دویدن و پریدنی در کار نیست. این خصوصیت گلف را برای کسانی که از نظر بدنی ورزیدگی کمتری دارند اما دوست دارند کمی ورزش کنند گزینه‌ی ایده‌آلی می‌کند –و آن مدیران عالی رتبه‌ی پرقدرت بهترین نمونه‌ی این افرادند.

دلیل دیگر آن است که با تمرین می‌توانید پیشرفت کنید، حتی اگر ورزیده نباشید. ورزش‌های کمی هستند که چنین امکانی دارند.

این درست است که گلف ورزش لوکسی است، به خصوص اگر بخواهید از تجهیزات و لباس‌های باکیفیت استفاده کنید. اما دیگر مثل سابق منحصر به افراد ثروتمند نیست. این روزها زمین‌های گلف امکان دسترسی افراد بیشتری را به این بازی فراهم کرده‌اند.

همچنین بخوانید: کیف گلف لویی ویتون ، دهمین محصول گران LV را ببینید.

۹ مرداد ۱۳۹۷

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.