جواهرات شگفت‌انگیز در هفته مد پاریس

منتشر شده در ۱۷ تیر ۱۳۹۷

هفته مد پاریس، تیر و مرداد ماه امسال شاهد کالکشن‌های متفاوت جواهرات ار برترین سازندگان جواهر دنیا است که با هم گشت‌وگذاری در کالکشن پاییزی جواهرات شگفت‌انگیز این مجموعه خواهیم داشت.

دی بیر

د بیرز، یکی از طراحان معتبر جواهر در جهان است که برای کالکشن پاییزی جواهرات شگفت‌انگیز خود از چهار مجموعه جدید رونمایی کرده است. در هر چهار مجموعه، طراحی جواهرات برپایه داستان‌های اساطیری بوده و بال فرشتگان، خورشید، دریا و دیگر نمادهای اساطیری کاملا مشهود است. به‌طور نمونه در مجموعه «کاپید»، با برش الماس، دوگانگی عشق و روح نشان داده شده است که استفاده از الماس زرد در این مجموعه، براساس کهن الگوهای اساطیری است. در مجموعه «سلستیا» الماس‌ها به شکل اشک درآمده و گویی از آسمان به زمین فرو می‌افتند.

 

وان کلیف و آرپلز

وان کلیف و آرپلز برای کالکشن پاییزی جواهرات شگفت‌انگیز خود مانند د بیرز از چهار مجموعه جدید رونمایی کرده‌اند که همگی براساس داستان‌های برادران گریم که آنها را با داستان‌های سیندرلا، سفید برفی، شنل قرمزی به یاد می‌آوریم، شکل گرفته‌اند. دوازده شاهزاده رقصان، پرنده طلایی و نوازنده مشهور شهر از جمله داستان‌هایی هستند این جواهرات بر پایه آنها طراحی شده‌اند. یاقوت‌های رنگین، الماس، برلیان و سنگ‌های قیمتی دیگر به شکل‌گیری این جواهرات کمک کرده و مجموعه‌ای شگفت‌انگیز را رقم زده‌اند. 

 

شنل

گابریل شنل، ابتدای سال 1900میلادی کار خود را روی طراحی جواهرات خاص پایه‌گذاری کرد و با خلق جواهراتی متفاوت، نام خود را در میان بزرگ‌ترین جواهرسازان جهان ماندگار ساخت. حال در کالکشن پاییزی جواهرات شگفت‌انگیز، شنل با مجموعه‌ای از جواهرات متفاوت حضور پیدا کرده است که شاید در نگاه اول و با دیدن برچسب قیمت‌ها، بسیار تجملی و گران به‌نظر بیایند اما اینچنین نیست و پشت هرکدام از این قطعات، داستان و فلسفه‌ای نهفته است. گل‌ها، حیوانات و طبیعت الهام‌بخش کالکشن پاییزی جواهرات شنل هستند که به شکل‌های متفاوتی درآمده و می‌تواند چشم‌ها را خیره سازد.    

گراف

کم‌تر کسی است که در دنیای جواهرات با نام لورنس گراف آشنا نباشد. طراح جواهرات مینی‌مال که استفاده از سنگ‌های قیمتی رنگین در آنها به‌شکل ویژه‌ای چشم‌نوازی می‌کند. حال برند گراف برای کالکشن پاییزی جواهرات شگفت‌انگیز از مجموعه‌ای رونمایی کرده است که همگی با الهام از نقاشی‌های آبستره یکی از معروف‌ترین هنرمندان معاصر، سی‌وای تومبلی شکل گرفته‌اند و گویی چشم را به جهان خیال می‌برند.

 

دیور

دیور نیازی به معرفی ندارد! یکی از برندهای لوکس و معروف جهان که در صنعت مد همیشه جزو یکه‌تازان بوده است. حال این برند متعبر و لوکس برای کالکشن پاییزی جواهرات شگفت‌انگیز دست به طراحی مجموعه‌ای زده است که خیره‌کننده می‌نماید. گویی الماس، یاقوت، زمرد و گارنت بر حریری نقش بسته و قرار است زینت مالک آنها باشد. طراح مجموعه دیور می‌گوید تمام سعی او بر این بوده تا با انداختن این جواهرات، احساس قرارگیری یک تور نازک یا حریری لطیف بر پوست شبیه‌سازی شود. این مجموعه به‌شکل کامل این روزها در موزه هنر مدرن پاریس به نمایش گذاشته شده است.

۱۷ تیر ۱۳۹۷

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.