ماشین اسپرت لوکس بنتلی: بنتایگا وی8

منتشر شده در ۷ بهمن ۱۳۹۶

تجربه‌ی غایی سفر با بنتایگای بنتلی، بدون آنکه چشم‌انداز یا شرایط محدودیتی برایش ایجاد کند. این شرکت خودروسازی بریتانیایی از فریبنده‌ترین ماشین اسپرت خود رونمایی کرده است که در واقع می‌تواند معیار تازه‌ای برای سنجش ماشین‌های اسپرت لوکس باشد.

در دل «بنتایگا وی-8» یک موتور بنزینی ۴ لیتری توربوشارژ دوقلوی وی-8 قرار دارد که قدرت فوق‌العاده را با راندمان سوخت تحسین‌برانگیزش کنار هم می‌آورد. علاوه بر ویژگی‌های خاص وی-8، اگزوز دوقلو و ترمز اختیاری کربن-سرامیک، خصوصیت‌های دیگر این ماشین اسپرت لوکس را آشکار می‌کند. مدل جدید وی۸، تجمل را با قدرت پیوند می‌دهد. راننده می‌تواند از طریق "سیستم دینامیک رانندگیِ" بنتلی، عملکرد آن را به طور کامل تنظیم کند: از پیراستگی لیموزین‌مانند گرفته تا دقت و ظرافت ماشین اسپرت. حداکثر سرعت آن ۲۹۰ کیلومتر در ساعت و صفر تا ۱۰۰ آن در ۴.۵ ثانیه است.

در داخل ماشین، با دیدن ترکیب آشنای پارچه‌های دست‌دوز اعلا و تکنولوژی پیشرفته، متوجه رویکرد منحصر به فرد بنتلی در رابطه با دوزندگی خواهیم شد. سه کار نوآورانه در طراحی داخلی بنتیاگا وی-8  اینها هستند: الیاف کربنی براق جلادار که جایگزین سطوح پرزرق و برق دروغین سنتی شده است؛ فرمان چوبی و چرمی؛ و یک توپ کریکت چرمی قرمز پررنگ.

۷ بهمن ۱۳۹۶

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.