جشن‌های سال نوی بوداپست

منتشر شده در ۷ آذر ۱۳۹۷

بوداپست برای جشن سال نو یکی از بهترین شهرهای دنیاست. خیابان‌های شهر زنده و شاد است و غرق در نورهای رنگارنگ آتش‌بازی. از مدت‌ها قبل از نیمه‌شب صدای بوق و هلهله‌ی مردم شنیده می‌شود و برنامه‌های متنوعی برای خوشگذرانی مهیاست.
از گردهمایی‌های خودمانی خانواده‌ها و دوستان گرفته تا کنسرت و نمایش و بازارچه‌های کریسمسی و کشتی‌سواری و رقص و آواز و حتی مراسم شام مجلل.

در اینجا انواع برنامه‌های جشن سال‌ نو را برای هر نوع سلیقه‌ای معرفی می‌کنیم:

جشن‌های مناسب خانواده‌ها

خیلی از گردهمایی‌های این زمان از سال برای هر سن و سالی مناسب نیستند. اما مکان‌های جذابی وجود دارند که هم از کودکان و هم بزرگسالان استقبال گرمی می‌کنند. یکی از این مکان‌ها آکواورلد است که در فضایی با استخر سرپوشیده برنامه‌های متنوعی از جمله موسیقی زنده و بوفه‌ی غذا و نوشیدنی دارد و برای کودکان هم مراسم جشنی تدارک دیده شده. کلاب جداگانه‌ای نیز مخصوص نوجوانان وجود دارد که می‌توانند با هم سن و سالان خودشان شب خوبی را بگذرانند.

جشن‌‌های پیش از سال نو

بوداپستی‌ها اینقدر در مناسبت‌های مختلف سال مشغول جشن و سرورند که عجیب نیست که بعضی بارها و کافه‌ها مردم را به پایکوبی زودهنگام دعوت می‌کنند. کافه‌های اطراف ویرانه‌ها از جمله مکان‌هایی هستند که می‌توانید تمام شب را در آن‌ها دورهم به خوشگذرانی سپری کنید و درنهایت هم شاهد اولین طلوع آفتاب سال نو باشید.

شام‌های مجلل یا گالا دینر

کسانی که دوست دارند سال نو را در محیطی شیک و مجلل، با غذای عالی بگذرانند می‌توانند در گالا دینرها شرکت کنند. تعدادی از رستوران‌ها و هتل‌ها چنین خدماتی ارائه می‌دهند، از جمله هتل هلیا، که علاوه بر انواع و اقسام غذا و نوشیدنی و سالاد و دسر، برنامه‌های موسیقی زنده، نمایش، رقص، پرفومنس و شعبده‌بازی را هم شامل می‌شود. البته اگر در تور سال نوی پارسوآ سفرآفرین شرکت می‌کنید، این جشن از پیش برایتان تدارک دیده شده.

جشن‌های عمومی

فصل تعطیلات جیب خیلی‌ها را خالی می‌کند، اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانند سال نو را به شادی آغاز کنند. درِ بسیاری از مکان‌ها به روی عموم باز است و به جز هزینه‌ی خوردنی‌ها و آشامیدنی‌ها نیازی به پرداخت ورودیه نیست. همه می‌توانند سال نوی خوشی را در کنار هم آغاز کنند.

۷ آذر ۱۳۹۷

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.