هیولای شورولت برای سال ۲۰۱۹

منتشر شده در ۲۴ آذر ۱۳۹۶

علاقمندان به ماشین‌های آمریکایی و ماشین‌های پرقدرت با نام شورلت کوروت آشنا هستند. ماشینی که برای بیش از پنج دهه پادشاه جاده‌ها و شهرهای آمریکا بوده است. کمپانی شورلت از جدیدترین مدل مجموعه‌ی کوروت با عنوان کوروت ZR1 رونمایی کرده است. ماشینی که تا سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه خواهد شد و انتظار طرفدارانش را برای تجربه‌ی سواری هیولای فلزی شورلت به پایان خواهد رساند.

مدل جدید کوروت هیولایی است که لباسی از فلز و فیبر کربن به تن کرده. با دارا بودن موتوری ۶.۲ لیتری به شکل V8 که قدرتی معادل ۷۵۵ اسب‌ بخار تولید می‌کند، به‌نظر نمی‌آید که سواری گرفتن از این ماشین کارِ هرکسی باشد. اما طرفداران ماشین‌های آمریکایی که همیشه با ابر ماشین‌های شورلت به هیجان آمده‌اند، این بار نیز مشتاق‌اند تا ZR1 را به کنترل خود درآورند و با آن لذت رانندگی با ماشینی وحشی و باوقار را مجدداً تجربه نمایند. این ماشین صفر تا صد را در کمتر از سه ثانیه طی می‌کند و با داشتن حداکثر سرعت ۳۲۱ کیلومتر بر ساعت، عرصه برای رقابت باقی ماشین‌های هم رده‌ی خود بسیار سخت کرده است. طراحی کوروت ZR1 به نسبت مدل‌های پیشین خود دارای تغییراتی جزئی در پنل‌های کاربری راننده، راحتی و ارگونومی و استفاده‌ از فیبر کربن در قسمت صندوق و بالچه‌ی عقبی و کاپوت است که به سبک کردن ماشین کمک کرده. هم‌چنین سیستم‌های جدید تهویه‌ی هوا در داخل کابین و موتور به بهتر شدن عملکرد موتور و راحتی بیشتر سرنشینان افزوده است.

این هیولای چهارچرخ که سروصدای زیادی به پا کرده، در دو مدل سقف‌دار و رُداستر (با سقف تاشو) ساخته شده و بین ۱۱۹ تا ۱۲۵ هزار دلار قیمت دارد، در سال آینده‌ی میلادی به بازار خواهد آمد.

۲۴ آذر ۱۳۹۶

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.