مدیر سابق تسلا به پروژه‌ی اتومبیل‌های خودران اپل می‌پیوندد

منتشر شده در ۲۲ مرداد ۱۳۹۷

شرکت اپل داگ فیلد (Doug Field) را، که پنج سال در سمت مدیر مهندسی اتومبیل در تسلا فعالیت می‌کرد، بار دیگر استخدام کرد. او پیشتر با اپل همکاری می‌کرد و نایب رئیس بخش سخت افزار کامپیوترهای مک بود.

در سال ۲۰۱۳، این خبر که ایلان ماسک (Elon Musk مدیرعامل تسلا، فیلد را برای نظارت همزمان مهندسی و تولید در نظر گرفته سرخط همه‌ی خبرگزاری‌ها شد و در آن زمان فیلد گفته بود هرگز جدی به ترک اپل فکر نکرده بود تا اینکه سمت مدیریت ارشد مهندسی در تسلا به او پیشنهاد شد. هرچند، در آوریل خبر رسید که ماسک مستقیماً مدیریت تولید را به دست گرفته و در ماه می این شرکت گفت که فیلد در مرخصی است تا مدتی را در کنار خانواده و برای «تجدید قوا» بگذراند.

شرکت اپل استخدام مجدد فیلد را تایید کرده، اما حوزه‌ی کاری‌اش را افشا نکرده است. گمان می‌رود او به اهالی کوپرتینو در زمینه تولید اتومبیل‌های خودران و پروژه تایتان کمک کنداپل تا به امروز فعالیت های تحقیقاتی گسترده‌ای را برای پیدا کردن بسترهای لازم برای ساخت اتومبیل‌های خودران انجام داده است. بر اساس منابع خبری مختلف، شرکت اپل در حال حاضر ۵۰۰۰ نفر را در پروژه تایتان مشغول کرده است و برای تست قابلیت‌های مختلف این اتومبیل‌ها در خیابان‌های کالیفرنیا مجوز گرفته است. تکنولوژی اتومبیل‌های خودران اپل در حال حاضر درگیر یک پرونده‌ی قضایی است که گفته شده یکی از مهندسان سابق اطلاعاتی در رابطه با ساخت این اتومبیل‌ها را دزدیده و به شرکت خودروسازی چینی داده است.

گفتنی است که اپل در حال توسعه یک پهپاد یا شاتل خودران در پروژه‌ای تحت عنوان Pail نیز هست، با این حال هیچ اطلاعات و جزئیات دقیقی از این پروژه فاش نشده است. اپل در حال حاضر به صورت کاملاً محرمانه پروژه تایتان را پیش می‌برد و هنوز معلوم نیست که این کمپانی در چه زمانی تصمیم دارد تا اتومبیل خودران مجهز به سیستم‌های هوشمند خود را به بازار عرضه کند. با این حال استخدام یکی از مهندس‌های ارشد تسلا می‌تواند به بهبود روند کاری پروژه تایتان کمک بیشتری کند.

 

 

 

۲۲ مرداد ۱۳۹۷

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.