فورد مریلین مونرو به حراج گذاشته می‌شود

منتشر شده در ۵ آبان ۱۳۹۷

تنها اتومبیلی که رسماً به مریلین مونرو تعلق داشت از حراجی جولین در بورلی هیلز سر درآورد. قیمت آن بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار تخمین زده شده است.

در دسامبر ۱۹۵۵ شرکت همنام مونرو این اتومبیل فورد تاندربرد مدل ۱۹۵۶ را خریداری کرد، اما باور عموم بر آن است که این خودرو هدیه‌ی کریسمس میلتون گرین، شریک تجاری مونرو، به او بوده است. مونرو چندین سال این ماشین را داشت و بعد آن را به جان استراسبرگ، پسر معلم بازیگری‌اش، لی استراسبرگ، برای تولد ۱۸ سالگی‌اش هدیه داد. پائولا، مادرِ جان، از مونرو خواهش کرد سوییچ آن را چند سالی نزد خود نگه دارد و ماشین رسماً در بهار سال ۱۹۶۲ به نام او شد. مونرو چند ماه بعد در سن ۳۶ سالگی درگذشت.

نوشته‌های آن زمان حاکی از آن است که مریلین مونرو و آرتور میلر نمایشنامه‌نویس در ژوئن ۱۹۵۶ با همین ماشین به مراسم ازدواج محضری خود رفتند، و همینطور به جشن ازدواج خصوصی‌شان که چند روز بعد برگزار شد. این فوردِ دو سرنشینِ دو در به رنگ پرکلاغی و داخلش سیاه و سفید است.

استراسبرگ در سال ۱۹۷۰ این ماشین را فروخت و از آن زمان تاکنون دست دو سه مجموعه‌دار دیگر گشته است و حالا با ۴۸۳۰۰ کیلومتر کارکرد به دست حراجی جولین سپرده شده است.


در گذشته نیز اتومبیل‌های افراد سرشناس و ستاره‌ها در حراجی جولین به فروش رسیده است. از جمله کوپه‌ی برت رینولدز که در دسامبر ۲۰۱۴ به قیمت ۴۹۰ هزار دلار فروخته شد. احتمال اینکه فورد مونرو این رکورد را بشکند زیاد است.

مارتین نولان مدیر اجرایی و مدیر مالی حراجی جولین می‌گوید: «این مورد کاملاً خاص است. این ماشین  سال‌ها دست مونرو بوده و نماینده‌ی دوره‌ی مهمی در زندگی اوست. کلکسیونرهای ماشین در این حراج شرکت می‌کنند و سعی می‌کنند این ماشین را از مجموعه‌داران مونرو ببرند. ما خودمان خیلی کنجکاویم ببینیم کدامشان پیروز میدان خواهد شد.»

۵ آبان ۱۳۹۷

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.