کفش‌های میلیون‌دلاری

منتشر شده در ۶ تیر ۱۳۹۷

تصور شما از یک کفش گران چیست؟ کفشی که صدها هزار دلار قیمت آن باشد؟ کفشی که پای یک هنرمند محبوب بوده و حالا قیمتی شده است؟ یا کفشی که نام یک برند لوکس بر آن حک شده باشد؟ با ما پا به دنیای کفش‌های میلیون‌دلاری بگذارید و با چند کفش گران جهان از نزدیک آشنا شوید

 

۱۱-کفش‌ برلیان‌نشان اوبرسی

از ارزان‌ترین کفش در فهرست کفش‌های میلیون‌دلاری شروع می‌کنیم. اوبرسی از سال ۱۹۳۵ که آغاز به‌کار کرد همیشه مشتریان وفادار خود را داشته است و خواستنی‌ترین کالایش نیز همین کفش‌های برلیان‌نشان است که بین 3010 تا 4510دلار قیمت دارد.

4510دلار

 

 

 

۱۰-کفش منهتن ریشلیوی لویی‌ویتون

برند لویی‌ویتون را همواره به‌عنوان مظهر صفت لاکچری در دنیای مد می‌شناسند. پس تعجبی ندارد که یکی از محصولات این برند، در فهرست کفش‌های میلیون‌دلاری ما قرار گیرد. این کفش مردانه ساخته شده از پوست تمساح و الگوی پیچیده کوک‌هایش، برچسب 10هزاردلاری برخود دارد.

10هزاردلار

 

۹-کفش نایکی ایرمگ

اگر طرفدار کفش ورزشی هستید این کفش حتما چشم‌تان را می‌گیرد. نسخه ۲۰۱۶ ایرمگ از فیلم علمی-تخیلی «بازگشت به آینده۲» بیرون آمده. این برند تنها 100 جفت از این مدل را تولید کرده و بنابر این پای هر کسی نمی‌توان این کفش را دید.

۲۶هزاردلار

 

۸-کفش‌های تستونی

کفش‌های دست‌دوز تستونی توسط استادکارهای ورزیده ایتالیایی طراحی و دوخته میشوند. کفش سمت چپ، یکی از سبک‌ترین کفش‌های جهان است که از قابلیت ضدآب هم برخوردار است و کفش سمت راست نیز از مرغوب‌ترین چرم تمساح موجود در دنیا ساخته شده است و قابلیت ضدآب دارد.

۳۰هزاردلار و ۳۸هزاردلار

 

۷-ایرفورس‌وان سوپریم مکس نایکی

باز هم کفش دیگری از برند نایکی که رنگ فسفری آن به جذابیتش افزوده است. کناره‌های این کفش بسیار ظریف کار شده و قسمت بالایی آن از چرم درجه یک ساخته شده است.

50هزاردلار

 

 

۶-کفش‌های نقره‌ای ایرجردن

شاید این کفش ویژگی خاصی در نظر شما نداشته باشد و حتی شاید ظاهر آن نیز با قیمتش هماهنگی نداشته باشد اما اگر طرفدار دوآتشه مایکل جردن، بسکتبالیست مشهور هستید، این کفش امضای او را برخود دارد و برای همین در فهرست کفش‌های میلیون‌دلاری ما قرار گرفته است. بله، این یک ایرجردن است.

۶۰هزاردلار

 

۵-کفش نظام سکندر جاه

این کفش قرن هجدهمی متعلق به سکندر جاه یا والی حیدرآباد بوده است که اکنون در موزه تورنتو نگه‌داری می‌شود. برای تزئین این کفش در آن زمان از سنگ‌های قیمتی و طلا استفاده شده است و بیشتر ارزش آن به تاریخ و جواهرات روی آن بازمی‌گردد تا ظاهر دلفریبش!

۱۶۰هزاردلار

 

۴-کفش «مریلین مونرو»ی استوارت وایتسمان

حالا نوبت آن رسیده که به کفش‌های میلیون‌دلاری برسیم. وایتسمان، با الهام از جمله معروف ستاره سابق سینما که گفته بود: «الماس، بهترین دوست یک دختراست» این کفش را با استفاده از کریستال ساخته و رجینا کینگ آن‌را در مراسم اسکار ۲۰۰۵ پوشیده است.

۱میلیون‌دلار

 

۳-تام‌فورد به طراحی جیسن آراشبن

زمانی‌که نیک کنن میزبان برنامه استعدادیابی آمریکا در سال ۲۰۱۴ شد، با پوشیدن این کفش تمام الماس همه را شگفت‌زده کرد. برای طراحی این کفش، بیش از 14هزار قطعه برلیان سفید به‌کار رفته است و تعجبی ندارد که در فهرست کفش‌های میلیون‌دلاری قرار بگیرد.

۲میلیون‌دلار

 

۲-صندل مدل سیندرلا استوارت وایتسمان

این کفش که به‌نوعی صندل محسوب می‌شود، از مرغوب‌ترین چرم و با الهام از شخصیت جهانی سیندرلا طراحی شده است. ۵۶۵ الماس کویتی در پلاتین کار گذاشته شده و طوری پیچیده شده که مانند دو بند روی پا قرار بگیرد. این کفش را الیسون کراوس در مراسم اسکار ۲۰۰۴ به پا کرده است.

2میلیون‌دلار

۱- کفش پاشنه بلند دبی وینگهام

با گران‌ترین کفش جهان در فهرست کفش‌های میلیون‌دلاری آشنا شوید. دبی وینگهام که استاد طراحی کالاهای لوکس است، این کفش را سفارشی و به‌عنوان هدیه تولد ساخت. تعدادی از نادرترین سنگ‌های قیمتی دنیا از جمله الماس آبی و صورتی در این کفش به‌کار رفته است که با دانستن این موضوع می‌توان پی برد که قیمت سرسام‌آور آن از کجا می‌آید؟ بدنه کفش از پلاتین، رویه آن از طلای خالص و بقیه کفش از چرم با روکش طلای ۲۴ عیار تشکیل شده است.

۱۵.۱میلیون‌دلار

۶ تیر ۱۳۹۷

تیم نودید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.