بازگشت مینی‌ به ایران بعد از نیم قرن!

منتشر شده در ۱۵ اسفند ۱۳۹۶

مینی یکی از شگفتی‌های صنعت خودرو جهان به شمار می‌رود که در دهه ۵۰ میلادی با عرضه محصولی جذاب و دوست داشتنی تحت عنوان مینی کوپر، توانست جایگاهی با ثبات را برای خود در این عرصه بدست آورد. مینی کوپر یکی از خودروهای نوستالژیکی است که به جرات می‌توان گفت به محبوبیتی فراگیر دست یافته است. حضور این خودرو در فیلم‌های مشهور نیز سبب شد تا آوازه مینی در سراسر جهان بپیچد که از جمله مشهورترین‌ آن‌ها را می‌توان فیلم‌های طنز مستربین دانست که بر همین اساس مینی ماینر در میان مردم به ماشین مستربین نیز شهره شده است.

در سال‌های دور پای محصولات مینی نیز به بازار نه چندان بزرگ ایران باز شد که به‌دلیل تنوع کم بازار توانست با موفقیت چشمگیری همراه شود. حال پس از گذشت نیم قرن مجددا شاهد حضور این برند دوست‌داشتنی در کشور هستیم. شب گذشته شرکت پرشیاخودرو که پیش از این به عنوان نماینده فروش و خدمات پس از فروش محصولات ب‌ام‌و در ایران فعالیت می‌کرد. با رونمایی از این برند جذاب توانست نوید حضور خودروهای اسپرت و جوان‌پسند را به بازار ایران بدهد.

سربازان ارتش کوچولوها که ازین پس قرار است برای سهم‌خواهی در بازار ایران به مصاف رقبای خود بروند، شامل چهار مدل کوپر، کوپرS، کلاب‌من و کانتری‌من می‌شوند که با ظاهر زیبا و جذاب و طیف وسیعی از امکانات رفاهی، نظر بسیاری از علاقه‌مندان به خودروهای مدرن با پرفورمنس بالا را به خود جلب کرده‌اند. محصولات مینی از لحاظ فنی کاملا مشابه محصولات ب‌ام‌و هستند که این امر به سبب ادغام این خودروساز انگلیسی با کمپانی ب‌ام‌و آلمان به عمل آمده است.

تمامی مدل‌های مینی از پیشرانه‌های توانمند ب‌ام‌و  بهره می‌گیرند که همین موضوع نشانی از پرفورمنس بالای این خودروهای جذاب بریتانیایی باشد. انجین‌های ۱.۵ و ۲ لیتری مجهز به سیستم توربوشارژر درنظر گرفته شده برای مدل‌های مینی، قدرت بالایی را در اختیار راننده قرار می‌دهد. قیمت درنظر گرفته شده برای کوچولوهای انگلیسی در ایران از ۲۷۵ تا ۴۷۵ میلیون تومان است که با توجه به سبک و سیاق خاص آن‌ها، موجب شده تا آینده‌ای روشن را برای آن‌ها پیش‌بینی کرد.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.