دستور غذا مینیمال

منتشر شده در ۱ آذر ۱۳۹۶

میکل جول ویلسوی عکاس ساکن کپنهاگ دانمارک از مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های پخت غذا که توسط یک شرکت صنایع غذایی به او سفارش داده شد، عکاسی نمود که بسیار مورد توجه قرار گرفت. این هنرمند به‌خاطر سبک مینیمال و چیدمان ساده و صمیمی عکس‌هایش محبوب است. مجموعه که توسط شرکت Eva Solo به ویلسوی و یک مدیر تبلیغات سفارش داده شد، شامل دستور پخت و تهیه‌ غذاهای مختلفی مانند خوراک مرغ، نیمرو، ماکارونی، سوپ و... است که می‌بایست با یک حالت هماهنگ عکاسی شده و به سفارش‌دهنده تحویل داده شود. ویلسوی برای این کار مجدداً به سراغ عکاسی مینیمال رفت تا در زمینه‌ی غذا از تجربیات عکاسی‌اش استفاده کند.
او سبک خود را سرراست و مینیمال توصیف می‌کند و می‌افزاید من یک عکاس تبلیغاتی هستم که در عکاسی با کیفیت تصویریِ بالا تخصص دارم. شرکت Liquid Mind که پروژه را در دست داشت، از من خواست تا کمک‌شان کنم تا ارزش محصولات را در به صورتی جذاب و خاص نشان دهم. ایده‌ی من این بود که چیدمانی از این مواد غذایی و عوامل مختلف طبخ غذا را در کنار ظروف خاصی که استفاده می‌شود تصویرسازی کنم. این ایده مورد استقبال واقع شد و برای نگه داشتن همه چیز به صورت تمیز و مرتب، محصولات را در یک مربع رنگی که از نمای بالا دیده می‌شود چیدمان کردیم تا حالتی یک‌دست به عکس‌ها بدهد.
ویلسوی می‌گوید: «من معتقدم که به خاطر سبک و نوع نگاهم به عکاسی، برای انجام این پروژه انتخاب شدم. هنگامی که من از یک محصول عکاسی می‌کنم سعی دارم بر بعضی جنبه‌های آن مانند زیبایی، لوکس بودن و ارائه زیبایی و طبیعی بودن آن تأکید کنم تا از این راه آن محصول را برازنده و لوکس نشان دهم. رویکرد من به کار این است که تلاش کنم تصاویری خلق کنم که مینیمال، باوقار و درعین‌حال پویا، ظریف و لوکس باشد تا اجازه دهم که اشکال و ویژگی‌های مواد غذایی مسیری خلاق پیدا کند. تلاش می‌کنم با استانداردهایی بالا تصاویر زیبا خلق کنم تا علاوه بر گیرایی، به‌عنوان منبعی مفید نیز مورد استفاده قرار گیرد.»

۱ آذر ۱۳۹۶

تیم نودید

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.