خانه‌های مدرن، چیدمان‌های شیک

منتشر شده در ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

معماری و دکوراسیون نقش مهمی را در زندگی ما ایفا می‌کند. اهمیت آن نه فقط از نظر زیبایی‌شناسی است، بلکه ساختار و طراحی داخلی خانه سبک زندگی و خصوصیات صاحب آن را به نمایش می‌گذارد.

در ادامه چند نمونه از طراحی‌های هوشمندانه را معرفی می‌کنیم:

خانه‌ی دهه‌ ۵۰ای نوسازی شده در سانتا مانیکای کانادا

خانه‌ای دوطبقه، شامل یک اتاق‌خواب مستر و یک استودیو. یکی از جالب‌ترین بخش‌هایش دیوار دراز ۶ متری‌اش است که با درهای شیشه‌ای کشویی به استخر باز می‌شود.

استودیوی آفتابگیر در سان‌فرانسیسکو

جی شاپیرو (Jay Shapiro) موزیسین و کلر بیگبی (Claire Bigbie)، طراح داخلی، خانه‌ای ویکتوریایی را تبدیل کردند به خانه‌ای رویایی با استودیویی در طبقه‌ی همکف که به وسیله‌ی در تاشوی پارکینگ رو به حیاط باز می‌شود.

خانه‌ای بر بلندای تپه‌های هالیوود

بالای تپه‌های هالیوود خانه‌ای زیبا و مدرن قرار دارد که به خودی خود مانند اثری هنری است. از جذابیت‌های این خانه، علاوه بر ساختار مدرن و سازگار با محیط زیست، حیاط خلوتش است که می‌توان در آن دراز کشید و فیلمی قدیمی تماشا کرد و شب‌نشینی را به شیوه‌ی خاص کالیفرنیایی برگزار کرد.

ویلا بِرکِل در هلند

ویژگی این خانه‌ی مدرن ارتباط فضای داخلی و خارجی است. با استفاده از نور طبیعی و بازی با فضای باز، محیطی آرامش‌بخش ایجاد کرده است که این روزها در خانه‌های مدرن معمول نیست.

خانه‌ی قایقی در هامبورگ

این خانه‌ی قایقی مدرن از چوب و فولاد ضدزنگ ساخته شده و با یک اتاق‌خواب، حمام، آشپزخانه، ناهارخوری و نورگیری سرتاسری راحت و آسوده روی آب شناور است.

چایخانه‌ای مدرن در شانگهای

این چایخانه‌ی مدرن در شهر پرازدحام شانگهای مانند آبادی‌ای ساکت و آرام است. با اینکه ۱۲ متر مربع بیشتر مساحت ندارد، با پنجره‌های بزرگی که رو به حیاط باز می‌شود احساس وسعت و آرامش می‌دهد.

خانه‌ی درختی برای بزرگسالان در آلمان

این خانه‌ی درختی مدرن با تغییر در مدل سنتی خانه درختی ثابت کرده است که پناهگاه‌های جالب فقط برای بچه‌ها نیست. با شمایل تخم‌مرغی و نمای براقش گریزگاه زیبا و دنجی برای هر کسی با هر سنی است.

۱۴ شهریور ۱۳۹۷

تیم نودید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.